Arbitri asistenţi Vasile Marinescu (București), Ovidiu Artene (Vaslui)
Arbitru observator Corneliu Fecioru (București)
Observator Ioan Mironaș (Piatra Neamț)
Spectatori 10000

Meciul din data 29.10.2017 dintre echipele CS Universitatea Craiova si Fotbal Club FCSB se disputa in localitatea Drobeta Turnu Severin pe stadionul Municipal. in fata a 10000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Istvan Kovacs (Carei) impreuna cu arbitrii asistenti Vasile Marinescu (București), Ovidiu Artene (Vaslui).

CS Universitatea Craiova: Nicuşor Silviu BANCU, Renato KELIĆ, GUSTAVO Di Mauro Vagenin, Niko DATKOVIC, Nicolae CALANCEA, Alexandru Mihail BĂLUŢĂ, Ivan MARTIĆ, Alexandru MATEIU, TIAGO Emanuel Canelas Almeida FERREIRA, Vladimir Ionuţ SCRECIU, Alexandru Ionuț MITRIŢĂ si rezervele: Radoslav Bonchev DIMITROV, Andrei BURLACU, Marius Ionuț BRICEAG, Hrvoje SPAHIJA, Mihaiță Alexandru ROMAN, Miodrag MITROVIĆ.

Fotbal Club FCSB: Ionuț Justinian LARIE, Dragoş Ionuţ NEDELCU, Florin Constantin NIȚĂ, Ovidiu Marian POPESCU, Florin Lucian TĂNASE, Mihai Alexandru BĂLAȘA, Gabriel Nicolae ENACHE, FILIPE Andrade TEIXEIRA, Harlem-Eddy GNOHÉRÉ, Marko MOMČILOVIĆ, Constantin Valentin BUDESCU, Denis ALIBEC si rezervele: Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, Doru Mihai PINTILII, Eduard Cornel STĂNCIOIU, Florinel Teodor COMAN, Dennis MAN.

GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Harlem-Eddy GNOHÉRÉ (atacant). In minutul 01 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si Fotbal Club FCSB, Fotbal Club FCSB deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 17, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Ionuț Justinian LARIE
In minutul 27, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Renato KELIĆ
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de FILIPE Andrade TEIXEIRA (mijlocaș dreapta). In minutul 33 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si Fotbal Club FCSB, scorul devine 0 - 2.
In minutul 53, schimbare, iese atacant Harlem-Eddy GNOHÉRÉ si intra Denis ALIBEC
In minutul 58, schimbare, iese fundaș dreapta Niko DATKOVIC si intra Radoslav Bonchev DIMITROV
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Florin Lucian TĂNASE (mijlocaș stânga). In minutul 62 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si Fotbal Club FCSB, scorul devine 0 - 3.
In minutul 64, schimbare, iese extremă stânga Alexandru Ionuț MITRIŢĂ si intra Andrei BURLACU
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Andrei BURLACU (rezervă). In minutul 65 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si Fotbal Club FCSB, scorul devine 1 - 3.
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Constantin Valentin BUDESCU (mijlocaș central). In minutul 69 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si Fotbal Club FCSB, scorul devine 1 - 4.
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Renato KELIĆ (fundaș central). In minutul 72 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si Fotbal Club FCSB, scorul devine 2 - 4.
In minutul 73, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Florin Lucian TĂNASE
In minutul 73, schimbare, iese mijlocaș central Constantin Valentin BUDESCU si intra Florinel Teodor COMAN
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș defensiv Dragoş Ionuţ NEDELCU si intra Doru Mihai PINTILII
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Florinel Teodor COMAN (rezervă). In minutul 83 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si Fotbal Club FCSB, scorul devine 2 - 5.
In minutul 84, schimbare, iese mijlocaș central Vladimir Ionuţ SCRECIU si intra Marius Ionuț BRICEAG
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Doru Mihai PINTILII

Meciul s-a incheiat cu scorul 5 - 2 pentru echipa Fotbal Club FCSB.

0 - 1 01’ Harlem GNOHÉRÉ
17’ Ionuț LARIE
Renato KELIĆ 27’
0 - 2 33’ FILIPE TEIXEIRA
53’ Harlem GNOHÉRÉ
Denis ALIBEC
Niko DATKOVIC
Radoslav DIMITROV
58’
0 - 3 62’ Florin TĂNASE
Alexandru MITRIȚĂ
Andrei BURLACU
64’
1 - 3 Andrei BURLACU 65’
1 - 4 69’ Constantin BUDESCU
2 - 4 Renato KELIĆ 72’
73’ Florin TĂNASE
73’ Constantin BUDESCU