Arbitri asistenţi Mircea Orbuleț (București), Valentin Avram (București)
Arbitru observator Iosif Olah (Sf Gheorghe)
Observator Romulus Gabor (Hunedoara)
Spectatori 12000

Meciul din data 17.11.2017 dintre echipele FC Politehnica Iași si Fotbal Club FCSB se disputa in localitatea Iași pe stadionul Emil Alexandrescu. in fata a 12000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marcel Bîrsan (București) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Orbuleț (București), Valentin Avram (București).

FC Politehnica Iași: Narcis Iulian BĂDIC, Ionuț Adrian CIOINAC, Andrei Dumitru SIN, Kamer QAKA, Ionuţ Constantin PANŢÂRU, Marius Ovidiu MIHALACHE, Pedro Amando Rafael MENDES, Joálisson SANTOS Oliveira, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Andrei CRISTEA, Aleksei KOȘELEV si rezervele: Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU, Luís Carlos Almada Soares PLATINI, Ivan KELAVA, Vitalijs JAGODINSKIS, Vlad Andrei DANALE, Salim CISSÉ, Marius CHELARU.

Fotbal Club FCSB: Marko MOMČILOVIĆ, Mihai Alexandru BĂLAȘA, Gabriel Nicolae ENACHE, FILIPE Andrade TEIXEIRA, Harlem-Eddy GNOHÉRÉ, Dragoş Ionuţ NEDELCU, Florin Constantin NIȚĂ, Doru Mihai PINTILII, Bogdan PLANIĆ, Florin Lucian TĂNASE, Constantin Valentin BUDESCU si rezervele: Florinel Teodor COMAN, Ionuț Justinian LARIE, Dennis MAN, Daniel BENZAR, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, Ovidiu Marian POPESCU, Andrei Daniel VLAD.

In minutul 25, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Cosmin Valentin FRĂSINESCU
In minutul 45+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Narcis Iulian BĂDIC
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Pedro Amando Rafael MENDES si intra Luís Carlos Almada Soares PLATINI
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Dragoş Ionuţ NEDELCU si intra Dennis MAN
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Ionuţ Constantin PANŢÂRU (mijlocaș stânga). In minutul 47 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Fotbal Club FCSB, FC Politehnica Iași deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 52, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Ionuț Adrian CIOINAC
In minutul 52, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Mihai Alexandru BĂLAȘA
In minutul 70, schimbare, iese atacant Andrei CRISTEA si intra Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU
In minutul 75, schimbare, iese mijlocaș dreapta FILIPE Andrade TEIXEIRA si intra Florinel Teodor COMAN
In minutul 79, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Dennis MAN
In minutul 80, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Andrei Dumitru SIN
In minutul 84, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Kamer QAKA
In minutul 85, schimbare, iese mijlocaș stânga Florin Lucian TĂNASE si intra Daniel BENZAR
In minutul 86, schimbare, iese mijlocaș dreapta Joálisson SANTOS Oliveira si intra Marius CHELARU

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa FC Politehnica Iași.