Arbitri asistenţi Vladimir Urzică (Piatra Neamț) Marius Nicoară (DT Severin)
Arbitru observator Ioan Onicaș (Zalău)
Observator Bogdan Buhuș (Bârlad)
Spectatori 250

Meciul din data 26.11.2017 dintre echipele Gaz metan Mediaș si FC Voluntari se disputa in localitatea Mediaș pe stadionul Gaz metan. in fata a 250 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Iulian Călin (Ștefănești - Ag) impreuna cu arbitrii asistenti Vladimir Urzică (Piatra Neamț) Marius Nicoară (DT Severin).

Gaz metan Mediaș: Alexandru Paul CURTEAN, Darius Dumitru OLARU, Ionuț NEAGU II, Milan MITIĆ, Alexandru Doru GREAB, Cristian DANCI, Iulian Lucian CRISTEA, Marius Marcel CONSTANTIN, Nasser CHAMED, Sorin Marian BUȘU, Roberto ROMEO si rezervele: Răzvan Neculaie PLEȘCA, Bojan GOLUBOVIĆ, Emmerick DE VRIESE, Ovidiu Alexandru BIC, Andrei Costin TÂRCOVEANU, Olivian Laurențiu SURUGIU, Sergiu Cristian POPOVICI.

FC Voluntari: Vlad Alexandru OLTEANU, Mihai Cristian POPESCU, Alexandru Ilie RĂUŢĂ, Laurențiu Nicolae MARINESCU, Daniel Ionuț NOVAC, Petre Daniel IVANOVICI, Venelin FILIPOV, Dragoș BALAURU, Adrian Ionuț BĂLAN, Ionuț BALAUR, Florin Dorin ACSINTE si rezervele: Andrei TRANDAFIRESCU, Gabriel Mihai DEAC, Răzvan Gabriel PETRARIU, Mircea Valentin LEASĂ, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ, Florin Lucian CERNAT, Cosmin Florin ACHIM.

In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Cristian DANCI si intra Ovidiu Alexandru BIC
In minutul 47, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Venelin FILIPOV
In minutul 62, schimbare, iese mijlocaș defensiv Alexandru Ilie RĂUŢĂ si intra Gabriel Mihai DEAC
In minutul 64, schimbare, iese mijlocaș central Ionuț NEAGU II si intra Bojan GOLUBOVIĆ
In minutul 66, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Sorin Marian BUȘU
In minutul 68, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Darius Dumitru OLARU
In minutul 72, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Milan MITIĆ
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Bojan GOLUBOVIĆ (rezervă). In minutul 73 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si FC Voluntari, Gaz metan Mediaș deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Adrian Ionuț BĂLAN (atacant). In minutul 76 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si FC Voluntari, FC Voluntari reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș dreapta Petre Daniel IVANOVICI si intra Florin Lucian CERNAT
In minutul 79, schimbare, iese atacant Darius Dumitru OLARU si intra Andrei Costin TÂRCOVEANU
In minutul 81, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Andrei Costin TÂRCOVEANU
In minutul 90+1, schimbare, iese mijlocaș stânga Vlad Alexandru OLTEANU si intra Andrei TRANDAFIRESCU
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Marius Marcel CONSTANTIN

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 1 - 1.