Arbitri asistenţi Marius Nicoară (DT Severin), Imre Laszlo Bucsi (Sf Gheorghe)
Arbitru observator Eduard Dumitrescu (Pitești)
Observator Cristian Vasc (Tg Lăpuș)
Spectatori 1095

Meciul din data 11.12.2017 dintre echipele Dinamo București si FC Voluntari se disputa in localitatea București pe stadionul Dinamo. in fata a 1095 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Alexandru Tudor (București) impreuna cu arbitrii asistenti Marius Nicoară (DT Severin), Imre Laszlo Bucsi (Sf Gheorghe).

Dinamo București: Diogo Ferreira SALOMÃO, Paul Viorel ANTON, Steliano FILIP, Sergiu Cătălin HANCA, Giorgos KATSIKAS, Filipe Guterres NASCIMENTO, Ionuț NEDELCEARU, Adam NEMEC, Jaime Manuel PENEDO Cano, Rivaldo Vítor Borba Ferreira Júnior RIVALDINHO, José Antonio ROMERA Navarro si rezervele: Jérémy Loteteka BOKILA, Laurențiu Constantin BRĂNESCU, Laurențiu Nicolae CORBU, Alin DUDEA, May Sphiwe MAHLANGU, Luka MARIĆ.

FC Voluntari: Costin LAZĂR, Florin Dorin ACSINTE, Ionuț BALAUR, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ, Gabriel Mihai DEAC, Venelin FILIPOV, Petre Daniel IVANOVICI, Răzvan Gabriel PETRARIU, Adelin Shiva PÂRCĂLABU, Lucian Iulian SÂNMĂRTEAN, Cosmin Florin ACHIM si rezervele: Dragoș BALAURU, Florin Lucian CERNAT, Mircea Valentin LEASĂ, Laurențiu Nicolae MARINESCU, Daniel Ionuț NOVAC, Vlad Alexandru OLTEANU, Alexandru Ilie RĂUŢĂ.

GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Paul Viorel ANTON (mijlocaș defensiv). In minutul 07 al partidei dintre Dinamo București si FC Voluntari, Dinamo București deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Giorgos KATSIKAS (fundaș central). In minutul 15 al partidei dintre Dinamo București si FC Voluntari, scorul devine 2 - 0.
In minutul 45+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Paul Viorel ANTON
In minutul 45+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Lucian Iulian SÂNMĂRTEAN
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Costin LAZĂR si intra Daniel Ionuț NOVAC
In minutul 52, schimbare, iese mijlocaș defensiv Lucian Iulian SÂNMĂRTEAN si intra Alexandru Ilie RĂUŢĂ
In minutul 55, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Florin Dorin ACSINTE
In minutul 57, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Ionuț NEDELCEARU
In minutul 65, schimbare, iese mijlocaș central Rivaldo Vítor Borba Ferreira Júnior RIVALDINHO si intra Jérémy Loteteka BOKILA
In minutul 67, schimbare, iese mijlocaș dreapta Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ si intra Laurențiu Nicolae MARINESCU
In minutul 69, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Steliano FILIP
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș defensiv Paul Viorel ANTON si intra May Sphiwe MAHLANGU
In minutul 75, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Adam NEMEC
In minutul 85, schimbare, iese atacant Adam NEMEC si intra Alin DUDEA
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, José Antonio ROMERA Navarro

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Dinamo București.

Paul ANTON 45+2’
45+2’ Lucian SÂNMĂRTEAN
46’ Costin LAZĂR
Daniel NOVAC
52’ Lucian SÂNMĂRTEAN