Arbitri asistenţi Vasile Marinescu (București), Florin Păunescu (Rm Vâlcea)
Arbitru observator Irina Mîrț (București)
Observator Paul Cazan (București)
Spectatori 800

Meciul din data 09.12.2017 dintre echipele Viitorul Constanța si Concordia Chiajna se disputa in localitatea Ovidiu pe stadionul Central. in fata a 800 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Adrian Comănescu (Rm Vâlcea) impreuna cu arbitrii asistenti Vasile Marinescu (București), Florin Păunescu (Rm Vâlcea).

Viitorul Constanța: Tudor Cristian BĂLUȚĂ, Aurelian Ionuț CHIȚU, Robert George HODOROGEA, George Marius ȚUCUDEAN, Árpád Ors György TORDAI, Sebastian MLADEN, Daniel LÓPEZ Albés, Alexandru CICÂLDĂU, Cristian George GANEA, ERIC de Oliveira Pereira, Bradley DE NOOIJER si rezervele: Ionuț Daniel VÂNĂ, Alexandru MĂŢAN, Răzvan HORJ, Virgil Eugen GHIȚĂ, Denis DRĂGUȘ, Andrei Virgil CIOBANU.

Concordia Chiajna: Tha'er Fayed BAWAB, Bogdan Nicolae BUCURICĂ, Dan Mihai BUCȘĂ, Cristian Ionuț BUD, Claudiu Vasile BUMBA, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN, Marian CRISTESCU, Octavian Ronaldo DEACONU, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU, Andrei Ovidiu MARC, Alexandru Cristian ALBU si rezervele: Ștefan Nicolae BĂRBOIANU, Paul Ștefan BATIN, Alessandro CAPARCO, Alin DOBROSAVLEVICI, Vasile GHEORGHE, Stjepan BABIĆ.

In minutul 20, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Alexandru Cristian ALBU
In minutul 24, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Bradley DE NOOIJER
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de George Marius ȚUCUDEAN (atacant). In minutul 31 al partidei dintre Viitorul Constanța si Concordia Chiajna, Viitorul Constanța deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de George Marius ȚUCUDEAN (atacant). In minutul 45+2 al partidei dintre Viitorul Constanța si Concordia Chiajna, scorul devine 2 - 0.
In minutul 54, schimbare, iese mijlocaș dreapta Tha'er Fayed BAWAB si intra Paul Ștefan BATIN
In minutul 59, schimbare, iese fundaș dreapta Daniel LÓPEZ Albés si intra Răzvan HORJ
In minutul 68, schimbare, iese fundaș stânga Bradley DE NOOIJER si intra Ionuț Daniel VÂNĂ
In minutul 73, schimbare, iese extremă dreapta Aurelian Ionuț CHIȚU si intra Denis DRĂGUȘ
In minutul 73, schimbare, iese mijlocaș central Marian CRISTESCU si intra Ștefan Nicolae BĂRBOIANU
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de ERIC de Oliveira Pereira (extremă stânga). In minutul 76 al partidei dintre Viitorul Constanța si Concordia Chiajna, scorul devine 3 - 0.
In minutul 90, schimbare, iese fundaș dreapta Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU si intra Vasile GHEORGHE

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 0 pentru echipa Viitorul Constanța.

BUD
20’ Alexandru ALBU
Bradley DE NOOIJER 24’
1 - 0 George ȚUCUDEAN 31’
2 - 0 George ȚUCUDEAN 45+2’
54’ Tha'er BAWAB
Paul BATIN
Dani LÓPEZ
Răzvan HORJ
59’
Bradley DE NOOIJER
Ionuț VÂNĂ
68’
Aurelian CHIŢU
Denis DRĂGUȘ
73’
73’ Marian CRISTESCU
Ștefan BĂRBOIANU
3 - 0 ERIC 76’
90’ Răzvan GRĂDINARU