Arbitri asistenţi Octavian Șovre (Satu Mare), Valentin Avram (București)
Arbitru observator Adrian Vidan (București)
Observator Dan Potocianu (Reșița)
Spectatori 26900

Meciul din data 16.12.2017 dintre echipele CS Universitatea Craiova si CFR 1907 Cluj se disputa in localitatea Craiova pe stadionul Ion Oblemenco. in fata a 26900 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Istvan Kovacs (Carei) impreuna cu arbitrii asistenti Octavian Șovre (Satu Mare), Valentin Avram (București).

CS Universitatea Craiova: Hristo Evtimov ZLATINSKI, Apostol Aleksandrov POPOV, Alexandru Ionuț MITRIŢĂ, Alexandru MATEIU, Ivan MARTIĆ, Renato KELIĆ, Alexandru Mihail BĂLUŢĂ, Andrei BURLACU, Marius Ionuț BRICEAG, Nicuşor Silviu BANCU, Nicolae CALANCEA si rezervele: Răzvan Ștefan POPA, Miodrag MITROVIĆ, GUSTAVO Di Mauro Vagenin, Radoslav Bonchev DIMITROV, Cristian BĂRBUȚ, Mihaiță Alexandru ROMAN, Vladimir Ionuţ SCRECIU.

CFR 1907 Cluj: Mário Jorge Malico Paulino CAMORA, Emmanuel Juan CULIO, Ciprian Ioan DEAC, Cristian Marian MANEA, Andrei Iosif MUREŞAN, Billel OMRANI, PAULO VINÍCIUS de Souza Nascimento, Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN, Laurențiu Daniel RUS, Florin Cristi VASILE, Giedrius ARLAUSKIS si rezervele: Bryan NOUVIER, Ibrahima BALDÉ, Srdjan LUCHIN, Sebastian MAILAT, Ionuț Andrei PETELEU, Urko Mateos VERA, Cosmin Andrei VÂTCĂ.

In minutul 42, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Renato KELIĆ
In minutul 45, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Giedrius ARLAUSKIS
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Alexandru Mihail BĂLUŢĂ (atacant). In minutul 45+1 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si CFR 1907 Cluj, CS Universitatea Craiova deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 45+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Ciprian Ioan DEAC
In minutul 50, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Laurențiu Daniel RUS
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Alexandru Ionuț MITRIŢĂ (extremă dreapta). In minutul 51 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si CFR 1907 Cluj, scorul devine 2 - 0.
In minutul 62, schimbare, iese mijlocaș dreapta Florin Cristi VASILE si intra Urko Mateos VERA
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Urko Mateos VERA (rezervă). In minutul 62 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si CFR 1907 Cluj, scorul devine 2 - 1.
In minutul 63, schimbare, iese extremă dreapta Alexandru Ionuț MITRIŢĂ si intra GUSTAVO Di Mauro Vagenin
In minutul 64, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Alexandru Mihail BĂLUŢĂ
In minutul 69, schimbare, iese extremă stânga Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN si intra Sebastian MAILAT
In minutul 72, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Nicolae CALANCEA
In minutul 78, schimbare, iese extremă stânga Andrei BURLACU si intra Răzvan Ștefan POPA
In minutul 80, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Nicuşor Silviu BANCU
In minutul 81, jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Alexandru Mihail BĂLUŢĂ a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. CS Universitatea Craiova ramane din minutul 81 in 10 jucatori.
In minutul 85, schimbare, iese mijlocaș central Laurențiu Daniel RUS si intra Bryan NOUVIER

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa CS Universitatea Craiova.

Renato KELIĆ 42’
45’ Giedrius ARLAUSKIS
1 - 0 Alexandru BĂLUȚĂ 45+1’
45+2’ Ciprian DEAC
50’ Laurențiu RUS
2 - 0 Alexandru MITRIȚĂ 51’
62’ Florin Cristi VASILE
Urko Mateos VERA
2 - 1 62’ Urko Mateos VERA
Alexandru MITRIȚĂ
Vagenin GUSTAVO
63’
Alexandru BĂLUȚĂ 64’
69’ Adrian ALEXANDRU-PĂUN