Arbitri asistenţi Ovidiu Artene (Vaslui), Alexandru Cerei (Cluj)
Arbitru observator Iosif Olah (Sf Gheorghe)
Observator Bogdan Buhuș (Bârlad)
Spectatori 4000

Meciul din data 12.02.2018 dintre echipele FC Politehnica Iași si FC Botoșani se disputa in localitatea Iași pe stadionul Emil Alexandrescu. in fata a 4000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Istvan Kovacs (Carei) impreuna cu arbitrii asistenti Ovidiu Artene (Vaslui), Alexandru Cerei (Cluj).

FC Politehnica Iași: Kamer QAKA, Luís Carlos Almada Soares PLATINI, Marius Ovidiu MIHALACHE, Aleksei KOȘELEV, Joálisson SANTOS Oliveira, Andrei CRISTEA, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Marius CHELARU, Narcis Iulian BĂDIC, Gabriel BOSOI, Andrei Dumitru SIN si rezervele: Vitalijs JAGODINSKIS, Mădălin Licuţă MIHĂESCU, Ionuţ Constantin PANŢÂRU, Luwagga William KIZITO, Salim CISSÉ, Denis RUSU, Alexandru Florian ZAHARIA.

FC Botoșani: Bogdan Alexandru UNGURUȘAN, Răzvan Constantin OAIDĂ, Olimpiu Vasile MORUȚAN, Nicolae Constantin MUȘAT, Mihai ROMAN I, George Andrei MIRON, Cătălin Gheorghiță GOLOFCA, Alberto COBREA, Andrei Andonie BURCĂ, Mircea Ionuț AXENTE, Vlad Alexandru ACHIM si rezervele: Florin Constantin PLĂMADĂ, Răzvan TINCU, Bojan GOLUBOVIĆ, Eduard PAP, Stelian Nicolae CUCU, Andrei Ioan DUMITRAȘ, Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ.

In minutul 18, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Răzvan Constantin OAIDĂ
In minutul 26, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Bogdan Alexandru UNGURUȘAN
In minutul 39, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Kamer QAKA
In minutul 41, schimbare, iese fundaș stânga Narcis Iulian BĂDIC si intra Alexandru Florian ZAHARIA
In minutul 45, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Andrei Andonie BURCĂ
In minutul 46, schimbare, iese portar Aleksei KOȘELEV si intra Denis RUSU
In minutul 51, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Andrei CRISTEA
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Andrei CRISTEA (atacant). In minutul 53 al partidei dintre FC Politehnica Iași si FC Botoșani, FC Politehnica Iași deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 60, schimbare, iese atacant Mircea Ionuț AXENTE si intra Bojan GOLUBOVIĆ
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș stânga Cătălin Gheorghiță GOLOFCA si intra Stelian Nicolae CUCU
In minutul 72, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Gabriel BOSOI
In minutul 81, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Mihai ROMAN I
In minutul 81, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Joálisson SANTOS Oliveira
In minutul 82, schimbare, iese atacant Andrei CRISTEA si intra Vitalijs JAGODINSKIS
In minutul 83, schimbare, iese mijlocaș defensiv Răzvan Constantin OAIDĂ si intra Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ
In minutul 87, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, George Andrei MIRON

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa FC Politehnica Iași.

AXENTE
18’ Răzvan OAIDĂ
26’ Bogdan UNGURUȘAN