Arbitri asistenţi Vasile Marinescu (București), Valentin Avram (București)
Arbitru observator Liviu Ciubotariu (Galați)
Observator Paul Cazan (București)
Spectatori 1000

Meciul din data 19.02.2018 dintre echipele Viitorul Constanța si FC Botoșani se disputa in localitatea Ovidiu pe stadionul Central. in fata a 1000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Horațiu Mircea Feșnic (Cluj) impreuna cu arbitrii asistenti Vasile Marinescu (București), Valentin Avram (București).

Viitorul Constanța: Sebastian MLADEN, Ianis HAGI, Robert George HODOROGEA, Cristian George GANEA, Valentin Alexandru COJOCARU, Bradley DE NOOIJER, Alexandru CICÂLDĂU, Aurelian Ionuț CHIȚU, Tudor Cristian BĂLUȚĂ, Ionuț Daniel VÂNĂ, Bogdan Ionuț ŢÂRU si rezervele: Virgil Eugen GHIȚĂ, Árpád Ors György TORDAI, Alexandru MĂŢAN, Mailson Duarte Lopes, Cristian GAVRA, Doru Adrian DUMITRESCU, Andrei Virgil CIOBANU.

FC Botoșani: Răzvan Constantin OAIDĂ, Răzvan TINCU, Mihai ROMAN I, Olimpiu Vasile MORUȚAN, George Andrei MIRON, Bojan GOLUBOVIĆ, Andrei Ioan DUMITRAȘ, Vlad Alexandru ACHIM, Florin Dorin ACSINTE, Andrei Andonie BURCĂ, Alberto COBREA si rezervele: Florin Constantin PLĂMADĂ, Bogdan Alexandru UNGURUȘAN, Eduard PAP, Nicolae Constantin MUȘAT, Mircea Ionuț AXENTE, Cătălin Gheorghiță GOLOFCA, Stelian Nicolae CUCU.

In minutul 10, Viitorul Constanța - FC Botoșani, scor 0 - 1, gol din penalty transformat pentru FC Botoșani de Mihai ROMAN I
In minutul 14, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Bojan GOLUBOVIĆ
In minutul 15, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Ianis HAGI
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Ianis HAGI (atacant). In minutul 34 al partidei dintre Viitorul Constanța si FC Botoșani, Viitorul Constanța reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 45, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Răzvan TINCU
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga Olimpiu Vasile MORUȚAN si intra Cătălin Gheorghiță GOLOFCA
In minutul 63, schimbare, iese fundaș dreapta Andrei Ioan DUMITRAȘ si intra Bogdan Alexandru UNGURUȘAN
In minutul 68, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Mihai ROMAN I
In minutul 79, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Răzvan Constantin OAIDĂ
In minutul 84, schimbare, iese atacant Bojan GOLUBOVIĆ si intra Mircea Ionuț AXENTE
In minutul 85, schimbare, iese mijlocaș stânga Cristian George GANEA si intra Andrei Virgil CIOBANU
In minutul 85, schimbare, iese extremă dreapta Alexandru CICÂLDĂU si intra Mailson Duarte Lopes
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Andrei Virgil CIOBANU (rezervă). In minutul 90+4 al partidei dintre Viitorul Constanța si FC Botoșani, scorul devine 2 - 1.
In minutul 90+5, schimbare, iese atacant Ianis HAGI si intra Cristian GAVRA
In minutul 90+6, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Cristian GAVRA

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Viitorul Constanța.