1 - 0

FC Botoșani - Gaz metan Mediaș - 24.02.2018 English version
Data disputării 24.02.2018 - 14:00
Localitatea Botoșani
Arbitri asistenţi Adrian Radu Ghinguleac (București), Ciprian Florin Danșa (Satu Mare)
Arbitru observator Marian Dorobanțu (Buzău)
Observator Iulius Nemțeanu (Ghermănești)
Spectatori 700

Meciul din data 24.02.2018 dintre echipele FC Botoșani si Gaz metan Mediaș se disputa in localitatea Botoșani pe stadionul Municipal. in fata a 700 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Sebastian Colțescu (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Adrian Radu Ghinguleac (București), Ciprian Florin Danșa (Satu Mare).

FC Botoșani: Andrei Andonie BURCĂ, Bojan GOLUBOVIĆ, Cătălin Gheorghiță GOLOFCA, Alberto COBREA, Vlad Alexandru ACHIM, Răzvan TINCU, Bogdan Alexandru UNGURUȘAN, George Andrei MIRON, Mihai ROMAN I, Răzvan Constantin OAIDĂ, Nicolae Constantin MUȘAT si rezervele: Stelian Nicolae CUCU, Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ, Mircea Ionuț AXENTE, Florin Dorin ACSINTE, Florin Constantin PLĂMADĂ, Eduard PAP, Olimpiu Vasile MORUȚAN.

Gaz metan Mediaș: Andrei Costin TÂRCOVEANU, Cristian Bogdan SÂRGHI, Diogo ROSADO, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Sergiu Cristian POPOVICI, Mario Junior RONDÓN Fernández, ELY Ernesto Lopes FERNANDES, JOÃO DIOGO Gomes de Freitas, Valentin Iulian CREȚU, Marius Marcel CONSTANTIN, David CAIADO Dias si rezervele: EDINHO Junior, Milan MITIĆ, Ionuț NEAGU II, Laurențiu Ionuț MANOLE, Alexandru Doru GREAB, Nasser CHAMED, Sorin Marian BUȘU.

In minutul 25, schimbare, iese mijlocaș defensiv Diogo ROSADO si intra Milan MITIĆ
In minutul 37, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Milan MITIĆ
In minutul 37, FC Botoșani - Gaz metan Mediaș, scor 1 - 0, gol din penalty transformat pentru FC Botoșani de Mihai ROMAN I
In minutul 40, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Răzvan TINCU
In minutul 45+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, George Andrei MIRON
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta David CAIADO Dias si intra Nasser CHAMED
In minutul 51, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Valentin Iulian CREȚU
In minutul 55, schimbare, iese mijlocaș stânga Cătălin Gheorghiță GOLOFCA si intra Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ
In minutul 59, schimbare, iese fundaș dreapta Valentin Iulian CREȚU si intra EDINHO Junior
In minutul 68, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Andrei Andonie BURCĂ
In minutul 70, schimbare, iese atacant Bojan GOLUBOVIĆ si intra Mircea Ionuț AXENTE
In minutul 85, schimbare, iese mijlocaș dreapta Mihai ROMAN I si intra Olimpiu Vasile MORUȚAN
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Marius Marcel CONSTANTIN

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa FC Botoșani.

RONDÓN
25’ Diogo ROSADO
Milan MITIĆ
37’ Milan MITIĆ
1 - 0 penalty Mihai ROMAN 37’
Răzvan TINCU 40’
George MIRON 45+2’
46’ David CAIADO
Nasser CHAMED
51’ Valentin CREȚU
Cătălin GOLOFCA
Sebastian CHITOȘCĂ
55’
59’ Valentin CREȚU
EDINHO Junior
Andrei BURCĂ 68’
Bojan GOLUBOVIĆ
Mircea AXENTE
70’
Mihai ROMAN
Olimpiu MORUȚAN
85’
90+3’ Marius CONSTANTIN