Arbitri asistenţi Ciprian Florin Danșa (Satu Mare), Daniel Mitruți (Craiova)
Arbitru observator Corneliu Fecioru (București)
Observator Imilian Șerbănică (Bragadiru)
Spectatori 1500

Meciul din data 01.04.2018 dintre echipele Astra Giurgiu si Viitorul Constanța se disputa in localitatea Giurgiu pe stadionul Marin Anastasovici. in fata a 1500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marcel Bîrsan (București) impreuna cu arbitrii asistenti Ciprian Florin Danșa (Satu Mare), Daniel Mitruți (Craiova).

Astra Giurgiu: Piotr POLCZAK, Filip MRZLJAK, Romario Răzvan MOISE, Florentin MATEI, Plamen Ivanov ILIEV, ERICO Constantino da Silva, Claudiu BELU-IORDACHE, Takayuki SETO, Alexandru Constantin STAN, Urko Mateos VERA si rezervele: David Beniamin LAZAR, Alexandru Adrian DANDEA, Laurențiu Cosmin BUȘ, Mihai Ionuț BUTEAN, Florin BEJAN, Anatole Bertrand ABANG, Risto RADUNOVIĆ.

Viitorul Constanța: Sebastian MLADEN, Bogdan Ionuț ŢÂRU, Ianis HAGI, Virgil Eugen GHIȚĂ, Cristian GAVRA, Cristian George GANEA, Denis DRĂGUȘ, Valentin Alexandru COJOCARU, Alexandru CICÂLDĂU, Andrei Virgil CIOBANU, Tudor Cristian BĂLUȚĂ si rezervele: Mailson Duarte Lopes, Alexandru MĂŢAN, Mihai VODUŢ, Robert George HODOROGEA, Bradley DE NOOIJER, Alexandru BUZBUCHI, Carlo CASAP.

In minutul 11, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Tudor Cristian BĂLUȚĂ
In minutul 20, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Ianis HAGI
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Virgil Eugen GHIȚĂ (fundaș central). In minutul 29 al partidei dintre Astra Giurgiu si Viitorul Constanța, Viitorul Constanța deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 34, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Denis DRĂGUȘ
In minutul 39, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Claudiu BELU-IORDACHE
In minutul 40, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Florentin MATEI
In minutul 41, jucatorul echipei Astra Giurgiu, Florentin MATEI a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Astra Giurgiu ramane din minutul 41 in 10 jucatori.
In minutul 54, schimbare, iese mijlocaș central Tudor Cristian BĂLUȚĂ si intra Robert George HODOROGEA
In minutul 54, schimbare, iese atacant Cristian GAVRA si intra Alexandru MĂŢAN
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș defensiv Takayuki SETO si intra Sergiu Florin BUȘ
In minutul 59, schimbare, iese atacant Urko Mateos VERA si intra Anatole Bertrand ABANG
In minutul 62, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Bogdan Ionuț ŢÂRU
In minutul 68, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Filip MRZLJAK
In minutul 70, schimbare, iese fundaș central Bogdan Ionuț ŢÂRU si intra Bradley DE NOOIJER
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș defensiv Filip MRZLJAK si intra Alexandru Adrian DANDEA
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Ianis HAGI (extremă stânga). In minutul 89 al partidei dintre Astra Giurgiu si Viitorul Constanța, scorul devine 0 - 2.
In minutul 90, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Alexandru Adrian DANDEA

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Viitorul Constanța.