Arbitri asistenţi Mircea Orbuleț (București), Marius Nicoară (DT Severin)
Arbitru observator Zoltan Szekely (Baia Mare)
Observator Constantin Țolea (Galați)
Spectatori 5000

Meciul din data 06.05.2018 dintre echipele Gaz metan Mediaș si Dinamo București se disputa in localitatea Mediaș pe stadionul Gaz metan. in fata a 5000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Alexandru Tudor (București) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Orbuleț (București), Marius Nicoară (DT Severin).

Gaz metan Mediaș: Darius Dumitru OLARU, Sokratis FYTANIDIS, ELY Ernesto Lopes FERNANDES, Iulian Lucian CRISTEA, Valentin Iulian CREȚU, Marius Marcel CONSTANTIN, Nasser CHAMED, Sorin Marian BUȘU, Sergiu Cristian POPOVICI, Mario Junior RONDÓN Fernández, Răzvan Neculaie PLEȘCA si rezervele: David CAIADO Dias, Alexandru Doru GREAB, Andrei Costin TÂRCOVEANU, Cristian Bogdan SÂRGHI, Roberto ROMEO, Paul Ovidiu PÂRVULESCU.

Dinamo București: Jaime Manuel PENEDO Cano, Ivan PEŠIĆ, Mihai Cristian POPESCU, Diogo Ferreira SALOMÃO, Dan Nicolae NISTOR, Robert Marian MOLDOVEANU, May Sphiwe MAHLANGU, Sergiu Cătălin HANCA, Giorgos KATSIKAS, Ricardo Florin GRIGORE, Laurențiu Nicolae CORBU si rezervele: Ricardo José Veiga Varzim Miranda RICARDINHO, Antun PALIĆ, Daniel Iliuță POPA, José Antonio ROMERA Navarro, Luka MARIĆ, Liviu GHEORGHE, Alin DUDEA.

In minutul 12, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Ricardo Florin GRIGORE
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Sergiu Cătălin HANCA (mijlocaș stânga). In minutul 26 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si Dinamo București, Dinamo București deschide scorul: 0 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Mario Junior RONDÓN Fernández (atacant). In minutul 32 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si Dinamo București, Gaz metan Mediaș reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 34, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Giorgos KATSIKAS
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Mario Junior RONDÓN Fernández (atacant). In minutul 38 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si Dinamo București, scorul devine 2 - 1.
In minutul 45+3, Gaz metan Mediaș - Dinamo București, scor 2 - 2, gol din penalty transformat pentru Dinamo București de Sergiu Cătălin HANCA
In minutul 65, schimbare, iese extremă dreapta Ivan PEŠIĆ si intra Daniel Iliuță POPA
In minutul 70, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Daniel Iliuță POPA
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Daniel Iliuță POPA (rezervă). In minutul 72 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si Dinamo București, scorul devine 2 - 3.
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș stânga Sergiu Cătălin HANCA si intra Antun PALIĆ
In minutul 78, schimbare, iese fundaș dreapta Valentin Iulian CREȚU si intra Roberto ROMEO
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș central Darius Dumitru OLARU si intra Andrei Costin TÂRCOVEANU
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, May Sphiwe MAHLANGU
In minutul 84, schimbare, iese mijlocaș central Nasser CHAMED si intra Paul Ovidiu PÂRVULESCU
In minutul 90, schimbare, iese extremă stânga Diogo Ferreira SALOMÃO si intra Liviu GHEORGHE

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 2 pentru echipa Dinamo București.

MOLDOVEANU
12’ Ricardo GRIGORE
0 - 1 26’ Sergiu HANCA
1 - 1 Mario RONDÓN 32’
34’ Giorgos KATSIKAS
2 - 1 Mario RONDÓN 38’
2 - 2 45+3’ penalty Sergiu HANCA
65’ Ivan PEŠIĆ
Daniel POPA
70’ Daniel POPA
2 - 3 72’ Daniel POPA
78’ Sergiu HANCA
Antun PALIĆ
Valentin CREȚU
Roberto ROMEO
78’
Darius OLARU
Andrei Costin TÂRCOVEANU
82’
82’ May Sphiwe MAHLANGU
Nasser CHAMED
Paul PÂRVULESCU
84’
90’ Diogo Ferreira SALOMÃO