Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - Concordia Chiajna - 07.05.2018 English version
Data disputării 07.05.2018 - 18:00
Localitatea Sfântu Gheorghe
Arbitru Ovidiu Hațegan (Arad)
Arbitri asistenţi Vasile Marinescu (București), Ciprian Florin Danșa (Satu Mare)
Arbitru observator Liviu Ciubotariu (Galați)
Observator Ion Craiu (București)
Spectatori 4500

Meciul din data 07.05.2018 dintre echipele Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si Concordia Chiajna se disputa in localitatea Sfântu Gheorghe pe stadionul Municipal. in fata a 4500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Ovidiu Hațegan (Arad) impreuna cu arbitrii asistenti Vasile Marinescu (București), Ciprian Florin Danșa (Satu Mare).

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe: Marko SIMONOVSKI, Ibrahima TANDIA, Daisuke Caumanday SATO, Milovan PETROVIKJ, Jure OBŠIVAČ, Roland NICZULY, Benjamin Thomas KUKU, Alex Rodriguez GORRIN, Sebastian GHINGA, Constantin Cristian DIMA, Albert DALMAU Martínez si rezervele: Nick ROSS, FILIPE Vilaça OLIVEIRA, Yasin HAMED, FEJÉR Bela Csongor, Marius Mihai BURLACU, Ionuț URSU, Attila László HADNAGY.

Concordia Chiajna: Octavian Ronaldo DEACONU, Alexandru Cristian ALBU, Paul Ștefan BATIN, Tha'er Fayed BAWAB, Dan Mihai BUCȘĂ, Claudiu Vasile BUMBA, Ștefan Nicolae BĂRBOIANU, Alessandro CAPARCO, Marian CRISTESCU, Nicușor FOTA, Andrei Ovidiu MARC si rezervele: Stjepan BABIĆ, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU, Dan Lucian PANAIT, Andrei Alexandru PATACHE, Marius George PENA, Armantas VITKAUSKAS, Manassé Ruben ENZA-YAMISSI.

In minutul 21, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Claudiu Vasile BUMBA
GOOOL! Gol marcat pentru Concordia Chiajna de Marian CRISTESCU (mijlocaș central). In minutul 28 al partidei dintre Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si Concordia Chiajna, Concordia Chiajna deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 46, schimbare, iese fundaș central Jure OBŠIVAČ si intra FILIPE Vilaça OLIVEIRA
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș dreapta Benjamin Thomas KUKU si intra Attila László HADNAGY
In minutul 65, schimbare, iese mijlocaș defensiv Octavian Ronaldo DEACONU si intra Stjepan BABIĆ
In minutul 65, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Nicușor FOTA
GOOOL! Gol marcat pentru Concordia Chiajna de Paul Ștefan BATIN (atacant). In minutul 66 al partidei dintre Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si Concordia Chiajna, scorul devine 0 - 2.
In minutul 67, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Paul Ștefan BATIN
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș stânga Claudiu Vasile BUMBA si intra Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU
In minutul 78, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Stjepan BABIĆ
In minutul 84, schimbare, iese atacant Paul Ștefan BATIN si intra Marius George PENA
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Alessandro CAPARCO

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Concordia Chiajna.

BATIN
21’ Claudiu BUMBA
0 - 1 28’ Marian CRISTESCU
Jure OBŠIVAČ
Filipe OLIVEIRA
46’
Thomas KUKU
Attila HADNAGY
58’
65’ Ronaldo DEACONU
Stjepan BABIĆ
65’ Nicușor FOTA
0 - 2 66’ Paul BATIN
67’ Paul BATIN
77’ Claudiu BUMBA
Răzvan GRĂDINARU
78’ Stjepan BABIĆ
84’ Paul BATIN
Marius PENA
89’ Alesandro CAPARCO