Arbitri asistenţi Sebastian Stoianov (Constanța), Gabriel Sabin Stroe (Pitești)
Arbitru observator Marian Salomir (Cluj)
Observator Romulus Gabor (Hunedoara)
Spectatori 300

Meciul din data 11.05.2018 dintre echipele ACS Poli Timișoara si Juventus București se disputa in localitatea Timișoara pe stadionul Dan Păltinișanu. in fata a 300 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Cătălin Popa (Pitești) impreuna cu arbitrii asistenti Sebastian Stoianov (Constanța), Gabriel Sabin Stroe (Pitești).

ACS Poli Timișoara: Gabriel CÂNU, Cosmin Marian BÂRNOI, Andrei Viorel ARTEAN, Alexandru ȚIGĂNAȘU, Bogdan Adrian STRĂUȚ, Cătălin George STRATON, Mihaiță Alexandru ROMAN, Răzvan Dincă RAȚ, Alexandru MUNTEANU, Octavian DRĂGHICI, Gabriel Cristian VAŞVARI si rezervele: Vasile Marius CURILEAC, Alexandru Teofil CIUCUR, Andrei Ștefan ENESCU, Adrian ZALUSCHI, Sebastian VELCOTĂ, Maximiliano Fernando OLIVA, Denis Grațian HARUŢ.

Juventus București: Stephan Leonard DRĂGHICI, George Petruț GAVRILAŞ, Cristian CIOBANU, Mihai Daniel LECA, Viorel NICOARĂ, Daniel POPESCU, WALACE da Silva, Valentin Costin DIMA, Liviu Dorin BĂJENARU, Cristian Marian BALGIU, Charles Benoit Koffi ACOLATSE si rezervele: Gökhan KARDES, Virgil Andrei DRĂGHIA, Robert NEACȘU, Ciprian Cătălin PETRE, Gabriel Bogdan SIMION, Florin Bogdan ŞTEFAN, Marian Constantin CONSTANTINESCU.

In minutul 06, ACS Poli Timișoara - Juventus București, scorul este 1 - 0. Autogol, inscris de WALACE da Silva
In minutul 17, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Cosmin Marian BÂRNOI
In minutul 43, schimbare, iese mijlocaș stânga Alexandru ȚIGĂNAȘU si intra Maximiliano Fernando OLIVA
In minutul 49, ACS Poli Timișoara - Juventus București, scor 2 - 0, gol din penalty transformat pentru ACS Poli Timișoara de Gabriel Cristian VAŞVARI
In minutul 56, schimbare, iese mijlocaș dreapta Stephan Leonard DRĂGHICI si intra Robert NEACȘU
In minutul 59, schimbare, iese mijlocaș stânga Viorel NICOARĂ si intra Marian Constantin CONSTANTINESCU
In minutul 63, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Mihaiță Alexandru ROMAN
In minutul 67, schimbare, iese extremă stânga Cosmin Marian BÂRNOI si intra Sebastian VELCOTĂ
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș defensiv Cristian Marian BALGIU si intra Ciprian Cătălin PETRE
In minutul 84, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru MUNTEANU si intra Alexandru Teofil CIUCUR

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa ACS Poli Timișoara.

Maximiliano Fernando OLIVA
43’
2 - 0 penalty Gabriel VAȘVARI 49’
56’ Stephan DRĂGHICI