Arbitri asistenţi Alexandru Cerei (Cluj), Mihai Marius Marica (Bistrița)
Arbitru observator Sorin Boca (Iași)
Observator Iulius Nemțeanu (Ghermănești)
Spectatori 3000

Meciul din data 16.05.2018 dintre echipele FC Botoșani si Concordia Chiajna se disputa in localitatea Botoșani pe stadionul Municipal. in fata a 3000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Istvan Kovacs (Carei) impreuna cu arbitrii asistenti Alexandru Cerei (Cluj), Mihai Marius Marica (Bistrița).

FC Botoșani: Andrei Andonie BURCĂ, Nicolae Constantin MUȘAT, Olimpiu Vasile MORUȚAN, George Andrei MIRON, Bojan GOLUBOVIĆ, Cătălin Gheorghiță GOLOFCA, Alberto COBREA, Vlad Alexandru ACHIM, Mihai ROMAN I, Jonathan Emanuel RODRÍGUEZ, Florin Constantin PLĂMADĂ si rezervele: Răzvan Constantin OAIDĂ, Andrei Ioan DUMITRAȘ, Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ, Mircea Ionuț AXENTE, Florin Dorin ACSINTE, Bogdan Alexandru UNGURUȘAN, Eduard PAP.

Concordia Chiajna: Andrei Ovidiu MARC, Andrei PREPELIȚĂ, Ștefan Nicolae BĂRBOIANU, Nicușor FOTA, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU, Marian CRISTESCU, Alessandro CAPARCO, Dan Mihai BUCȘĂ, Tha'er Fayed BAWAB, Paul Ștefan BATIN, Alexandru Cristian ALBU si rezervele: Andrei Alexandru PATACHE, Marius George PENA, Armantas VITKAUSKAS, Manassé Ruben ENZA-YAMISSI, Octavian Ronaldo DEACONU, NIVALDO Alves Freitas Santos, Claudiu Vasile BUMBA.

In minutul 16, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Tha'er Fayed BAWAB. Concordia Chiajna va trebui sa trebui sa joace restul de 74 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
GOOOL! Gol marcat pentru Concordia Chiajna de Paul Ștefan BATIN (atacant). In minutul 19 al partidei dintre FC Botoșani si Concordia Chiajna, Concordia Chiajna deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 23, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, George Andrei MIRON
In minutul 43, schimbare, iese fundaș central George Andrei MIRON si intra Bogdan Alexandru UNGURUȘAN
In minutul 45+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU
In minutul 53, schimbare, iese atacant Paul Ștefan BATIN si intra NIVALDO Alves Freitas Santos
In minutul 66, schimbare, iese extremă stânga Cătălin Gheorghiță GOLOFCA si intra Mircea Ionuț AXENTE
In minutul 69, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Jonathan Emanuel RODRÍGUEZ
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș central Jonathan Emanuel RODRÍGUEZ si intra Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Vlad Alexandru ACHIM
In minutul 84, schimbare, iese mijlocaș defensiv Andrei PREPELIȚĂ si intra Marius George PENA
In minutul 89, schimbare, iese mijlocaș stânga Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU si intra Claudiu Vasile BUMBA
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Alessandro CAPARCO

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Concordia Chiajna.

BATIN
16’ Tha'er BAWAB
0 - 1 19’ Paul BATIN
George MIRON 23’
George MIRON
Bogdan UNGURUȘAN
43’
45+1’ Răzvan GRĂDINARU
53’ Paul BATIN
NIVALDO
Cătălin GOLOFCA
Mircea AXENTE
66’
Jonathan RODRÍGUEZ 69’
Jonathan RODRÍGUEZ
Sebastian CHITOȘCĂ
77’
Vlad ACHIM 82’
84’ Andrei PREPELIȚĂ
Marius PENA
89’ Răzvan GRĂDINARU
Claudiu BUMBA
90+3’ Alesandro CAPARCO