Arbitri asistenţi Daniel Mitruți (Craiova), Bogdan Gheorghe (București)
Arbitru observator Nicolae Marodin (București)
Observator Octavian Goga (Brașov)
Spectatori 2500

Meciul din data 28.05.2018 dintre echipele Gaz metan Mediaș si Juventus București se disputa in localitatea Mediaș pe stadionul Gaz metan. in fata a 2500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru George Cătălin Găman (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Daniel Mitruți (Craiova), Bogdan Gheorghe (București).

Gaz metan Mediaș: Cristian Bogdan SÂRGHI, Diogo ROSADO, Mario Junior RONDÓN Fernández, Paul Ovidiu PÂRVULESCU, Sergiu Cristian POPOVICI, Darius Dumitru OLARU, Iulian Lucian CRISTEA, Valentin Iulian CREȚU, Marius Marcel CONSTANTIN, David CAIADO Dias, Răzvan Neculaie PLEȘCA si rezervele: Sorin Marian BUȘU, Alexandru BUZIUC, Nasser CHAMED, Andrei Costin TÂRCOVEANU, Roberto ROMEO, Alexandru Doru GREAB, Sokratis FYTANIDIS.

Juventus București: Liviu Dorin BĂJENARU, Cristian CIOBANU, Virgil Andrei DRĂGHIA, Cornel Alexandru ENE, Mihai Daniel LECA, Viorel NICOARĂ, Daniel POPESCU, Gabriel Bogdan SIMION, WALACE da Silva, Florin Bogdan ŞTEFAN, Cristian Marian BALGIU si rezervele: George Petruț GAVRILAŞ, Marian Constantin CONSTANTINESCU, Róbert ELEK, Alexandru Mihai ILIE, Robert NEACȘU, Ciprian Cătălin PETRE.

GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Marius Marcel CONSTANTIN (fundaș central). In minutul 33 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si Juventus București, Gaz metan Mediaș deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Liviu Dorin BĂJENARU si intra Róbert ELEK
In minutul 54, schimbare, iese mijlocaș stânga Florin Bogdan ŞTEFAN si intra Robert NEACȘU
In minutul 63, schimbare, iese mijlocaș stânga Paul Ovidiu PÂRVULESCU si intra Nasser CHAMED
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Mario Junior RONDÓN Fernández (atacant). In minutul 65 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si Juventus București, scorul devine 2 - 0.
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș defensiv Cristian Marian BALGIU si intra Alexandru Mihai ILIE
In minutul 72, cartonas galben primit de jucatorul echipei Juventus București, Viorel NICOARĂ
In minutul 75, schimbare, iese mijlocaș dreapta David CAIADO Dias si intra Andrei Costin TÂRCOVEANU
In minutul 83, schimbare, iese mijlocaș central Darius Dumitru OLARU si intra Roberto ROMEO

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 0 pentru echipa Gaz metan Mediaș.