Arbitri asistenţi Marius Nicoară (DT Severin), Imre-Laszlo Bucsi (Sf Gheorghe)
Arbitru observator Iosif Olah (Sf Gheorghe)
Observator Cătălin Popa (Vaslui)
Spectatori 4000

Meciul din data 28.07.2018 dintre echipele FC Politehnica Iași si Astra Giurgiu se disputa in localitatea Iași pe stadionul Emil Alexandrescu. in fata a 4000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Cătălin Popa (Pitești) impreuna cu arbitrii asistenti Marius Nicoară (DT Severin), Imre-Laszlo Bucsi (Sf Gheorghe).

FC Politehnica Iași: Adriàn GALLEGO Arias, Luwagga William KIZITO, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Dylan Armando FLORES Knowles, Andrei CRISTEA, Ionuț Adrian CIOINAC, Marius Ovidiu MIHALACHE, Ionuţ Constantin PANŢÂRU, Laurențiu Daniel RUS, Denis RUSU, Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU si rezervele: Mădălin Licuţă MIHĂESCU, Alberto COBREA, Marius CHELARU, Martin MIMOUN, Patrick Mihai PETRE, Paul Ovidiu PÂRVULESCU, Andrei Dumitru SIN.

Astra Giurgiu: Alexandru Constantin STAN, ERICO Constantino da Silva, Plamen Ivanov ILIEV, Azdren LLULLAKU, Romario Răzvan MOISE, Filip MRZLJAK, Neluț Stelian ROȘU, Silviu BALAURE, Florin BEJAN, Claudiu BELU-IORDACHE, Laurențiu Cosmin BUȘ si rezervele: David Beniamin LAZAR, Risto RADUNOVIĆ, Mihai Ionuț BUTEAN, Denis ALIBEC, Julien Antoine BÈGUE, Ionuţ Ciprian BICEANU.

In minutul 36, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Filip MRZLJAK
In minutul 37, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Laurențiu Cosmin BUȘ
In minutul 37, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Marius Ovidiu MIHALACHE
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Laurențiu Daniel RUS si intra Marius CHELARU
In minutul 54, schimbare, iese mijlocaș stânga Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU si intra Andrei Dumitru SIN
In minutul 56, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Plamen Ivanov ILIEV
In minutul 57, schimbare, iese atacant Laurențiu Cosmin BUȘ si intra Julien Antoine BÈGUE
In minutul 59, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Florin BEJAN
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Cosmin Valentin FRĂSINESCU (fundaș central). In minutul 60 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Astra Giurgiu, FC Politehnica Iași deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 66, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Ionuț Adrian CIOINAC
In minutul 72, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Andrei Dumitru SIN
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș dreapta Romario Răzvan MOISE si intra Denis ALIBEC
In minutul 73, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Dylan Armando FLORES Knowles
In minutul 77, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Cosmin Valentin FRĂSINESCU
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș central Dylan Armando FLORES Knowles si intra Martin MIMOUN
In minutul 80, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Martin MIMOUN
In minutul 81, FC Politehnica Iași - Astra Giurgiu, scor 1 - 1, gol din penalty transformat pentru Astra Giurgiu de Azdren LLULLAKU
In minutul 90+1, schimbare, iese mijlocaș stânga Neluț Stelian ROȘU si intra Ionuţ Ciprian BICEANU