Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - CS Universitatea Craiova - 29.07.2018 English version
Arbitri asistenţi Ovidiu Artene (Vaslui), Gabriel Sabin Stroe (Pitești)
Arbitru observator Aron Huzu (Sibiu)
Observator Mircea Călin (București)
Spectatori 3000

Meciul din data 29.07.2018 dintre echipele Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si CS Universitatea Craiova se disputa in localitatea Sfântu Gheorghe pe stadionul Municipal. in fata a 3000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Iulian Călin (Ștefănești - Ag) impreuna cu arbitrii asistenti Ovidiu Artene (Vaslui), Gabriel Sabin Stroe (Pitești).

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe: Igor JOVANOVIC, Ousmane Diarassouba VIERA, Ibrahima TANDIA, Gabriel Cristian VAŞVARI, Daisuke Caumanday SATO, Dániel Bálint PROSSER, Roland NICZULY, István Sándor FÜLÖP, GABRIEL Rodrigues de Moura, Stephan Leonard DRĂGHICI, Stefan VELEV si rezervele: Ionuț URSU, Marko SIMONOVSKI, Attila László HADNAGY, Yasin HAMED, FEJÉR Bela Csongor, Florin Bogdan ŞTEFAN.

CS Universitatea Craiova: Mirko PIGLIACELLI, Alexandru Ionuț MITRIŢĂ, Renato KELIĆ, Alexandru MATEIU, Valentin Mihai MIHĂILĂ, Alexandru CICÂLDĂU, TIAGO Emanuel Canelas Almeida FERREIRA, Florin GARDOȘ, Andrei BURLACU, Marius Ionuț BRICEAG, Nicuşor Silviu BANCU si rezervele: Răzvan Ștefan POPA, Hristo Evtimov ZLATINSKI, Laurențiu POPESCU, Dominik GLAVINA, Cristian BĂRBUȚ.

In minutul 09, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Ousmane Diarassouba VIERA
In minutul 34, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Stephan Leonard DRĂGHICI
In minutul 45+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Gabriel Cristian VAŞVARI
In minutul 49, schimbare, iese mijlocaș dreapta Stephan Leonard DRĂGHICI si intra Yasin HAMED
In minutul 55, schimbare, iese extremă dreapta Valentin Mihai MIHĂILĂ si intra Dominik GLAVINA
In minutul 55, schimbare, iese fundaș dreapta Renato KELIĆ si intra Hristo Evtimov ZLATINSKI
In minutul 57, schimbare, iese mijlocaș stânga Dániel Bálint PROSSER si intra Marko SIMONOVSKI
GOOOL! Gol marcat pentru Sepsi OSK Sfântu Gheorghe de Ibrahima TANDIA (atacant). In minutul 61 al partidei dintre Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si CS Universitatea Craiova, Sepsi OSK Sfântu Gheorghe deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 67, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Alexandru Ionuț MITRIŢĂ
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș central Alexandru MATEIU si intra Cristian BĂRBUȚ
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș central István Sándor FÜLÖP si intra Florin Bogdan ŞTEFAN
In minutul 83, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, GABRIEL Rodrigues de Moura
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Yasin HAMED

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Sepsi OSK Sfântu Gheorghe.

Yasin HAMED
49’
55’ Valentin MIHĂILĂ
Dominik GLAVINA
55’ Renato KELIĆ
Hristo ZLATINSKI
Dániel PROSSER
Marko SIMONOVSKI
57’
1 - 0 Ibrahima TANDIA 61’
67’ Alexandru MITRIȚĂ
77’ Alexandru MATEIU