Arbitri asistenţi Vasile Marinescu (București), Ovidiu Artene (Vaslui)
Arbitru observator Patrițiu Abrudan (Cluj)
Observator Paul Mincu (București)
Spectatori 3140

Meciul din data 13.08.2018 dintre echipele Dinamo București si Viitorul Constanța se disputa in localitatea București pe stadionul Dinamo. in fata a 3140 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Istvan Kovacs (Carei) impreuna cu arbitrii asistenti Vasile Marinescu (București), Ovidiu Artene (Vaslui).

Dinamo București: May Sphiwe MAHLANGU, Ricardo Florin GRIGORE, Laurențiu Nicolae CORBU, Denis CIOBOTARIU, Vlad Alexandru OLTEANU, Deian Cristian SORESCU, Diogo Ferreira SALOMÃO, Mihai Cristian POPESCU, Daniel Iliuță POPA, Jaime Manuel PENEDO Cano, Dan Nicolae NISTOR si rezervele: Robert Marian MOLDOVEANU, Giorgos KATSIKAS, Marco EHMANN, Mircea Ionuț AXENTE, Ivan PEŠIĆ.

Viitorul Constanța: Ianis HAGI, Mailson Duarte Lopes, Srdjan LUCHIN, Sebastian MLADEN, Ionuț Daniel VÂNĂ, Bogdan Ionuț ŢÂRU, Denis DRĂGUȘ, Bradley DE NOOIJER, Valentin Alexandru COJOCARU, Andrei Viorel ARTEAN, Vlad Alexandru ACHIM si rezervele: Robert George HODOROGEA, Lyes Hafid HOURI, Alexandru MĂŢAN, Alexandru Iulian STOICA, Alexandru BUZBUCHI, Andrei Virgil CIOBANU, Radu Ștefăniță BOBOC.

In minutul 24, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Sebastian MLADEN
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de May Sphiwe MAHLANGU (mijlocaș defensiv). In minutul 34 al partidei dintre Dinamo București si Viitorul Constanța, Dinamo București deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 55, schimbare, iese mijlocaș dreapta Sebastian MLADEN si intra Andrei Virgil CIOBANU
In minutul 55, schimbare, iese mijlocaș stânga Vlad Alexandru ACHIM si intra Alexandru MĂŢAN
In minutul 73, schimbare, iese fundaș dreapta Mailson Duarte Lopes si intra Lyes Hafid HOURI
In minutul 73, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Denis CIOBOTARIU
In minutul 74, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Ianis HAGI
In minutul 77, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Ricardo Florin GRIGORE
In minutul 78, schimbare, iese atacant Daniel Iliuță POPA si intra Mircea Ionuț AXENTE
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Alexandru MĂŢAN
In minutul 86, schimbare, iese mijlocaș dreapta Deian Cristian SORESCU si intra Robert Marian MOLDOVEANU
In minutul 90+3, schimbare, iese mijlocaș stânga Diogo Ferreira SALOMÃO si intra Ivan PEŠIĆ

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Dinamo București.

DRĂGUȘ
24’ Sebastian MLADEN
1 - 0 May Sphiwe MAHLANGU 34’
55’ Sebastian MLADEN