Arbitri asistenţi Ovidiu Artene (Vaslui), Vasile Marinescu (București)
Arbitru observator George Ionescu (București)
Observator Bogdan Buhuș (Bârlad)
Spectatori 1500

Meciul din data 14.09.2018 dintre echipele Dinamo București si Astra Giurgiu se disputa in localitatea București pe stadionul Dinamo. in fata a 1500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Istvan Kovacs (Carei) impreuna cu arbitrii asistenti Ovidiu Artene (Vaslui), Vasile Marinescu (București).

Dinamo București: Mihai Alexandru NEICUȚESCU, Mihai Cristian POPESCU, Jaime Manuel PENEDO Cano, Daniel Iliuță POPA, Vlad Alexandru OLTEANU, Dan Nicolae NISTOR, Sergiu Cătălin HANCA, Ricardo Florin GRIGORE, Tomislav GOMELT, Laurențiu Nicolae CORBU, Armando COOPER si rezervele: Diogo Ferreira SALOMÃO, Danijel SUBOTIĆ, Andrei Costin TÂRCOVEANU, Robert Marian MOLDOVEANU, Kino DELORGE, Denis CIOBOTARIU.

Astra Giurgiu: Risto RADUNOVIĆ, Denis ALIBEC, Filip MRZLJAK, Azdren LLULLAKU, Plamen Ivanov ILIEV, Mike CESTOR Botuli, Julien Antoine BÈGUE, Claudiu BELU-IORDACHE, Ionuţ Ciprian BICEANU, Silviu BALAURE, ERICO Constantino da Silva si rezervele: Neluț Stelian ROȘU, Romario Răzvan MOISE, David Beniamin LAZAR, Radu CRIŞAN, Raul GAVÂRLIȚĂ, Laurențiu Cosmin BUȘ, Mihai Ionuț BUTEAN.

GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Denis ALIBEC (atacant). In minutul 13 al partidei dintre Dinamo București si Astra Giurgiu, Astra Giurgiu deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 40, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Dan Nicolae NISTOR
In minutul 54, schimbare, iese mijlocaș stânga Armando COOPER si intra Diogo Ferreira SALOMÃO
In minutul 54, schimbare, iese atacant Daniel Iliuță POPA si intra Danijel SUBOTIĆ
In minutul 56, schimbare, iese mijlocaș stânga Julien Antoine BÈGUE si intra Romario Răzvan MOISE
In minutul 58, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Vlad Alexandru OLTEANU
In minutul 61, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Filip MRZLJAK
In minutul 65, schimbare, iese extremă dreapta Mihai Alexandru NEICUȚESCU si intra Robert Marian MOLDOVEANU
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Romario Răzvan MOISE (rezervă). In minutul 66 al partidei dintre Dinamo București si Astra Giurgiu, scorul devine 0 - 2.
In minutul 68, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Sergiu Cătălin HANCA
In minutul 79, schimbare, iese extremă dreapta Silviu BALAURE si intra Radu CRIŞAN
In minutul 83, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Azdren LLULLAKU
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Laurențiu Nicolae CORBU
In minutul 87, schimbare, iese atacant Denis ALIBEC si intra Raul GAVÂRLIȚĂ
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Danijel SUBOTIĆ (rezervă). In minutul 89 al partidei dintre Dinamo București si Astra Giurgiu, scorul devine 1 - 2.
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Plamen Ivanov ILIEV

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Astra Giurgiu.