Arbitri asistenţi Imre Laszlo Bucsi (Sf Gheorghe), Alexandru Vodă (Alba Iulia)
Arbitru observator Costin Ioan Toma (Piatra Neamț)
Observator Cătălin Cursaru (Ploiești)
Spectatori 2000

Meciul din data 22.09.2018 dintre echipele FC Botoșani si Concordia Chiajna se disputa in localitatea Botoșani pe stadionul Municipal. in fata a 2000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Lucian Rusandu (Sf Gheorghe) impreuna cu arbitrii asistenti Imre Laszlo Bucsi (Sf Gheorghe), Alexandru Vodă (Alba Iulia).

FC Botoșani: Andrei Ioan DUMITRAȘ, Andrei Andonie BURCĂ, Ianos BRÂNZĂ, Jonathan Emanuel RODRÍGUEZ, Diego FABBRINI, Mihaiță Alexandru ROMAN, Andrei Ovidiu PIȚIAN, Enriko PAPA, Hervin ONGENDA, Lossémy KARABOUÉ, Cătălin Gheorghiță GOLOFCA si rezervele: Alexandru CORBAN, Andrei CHINDRIȘ, Marko BREKALO, Marian TÂRȘĂ, Eduard PAP, George Andrei MIRON, Eduard FLORESCU.

Concordia Chiajna: Alexandru Doru GREAB, Nicușor FOTA, Nicolás Martín GOROBSOV, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU, Ghislain GUESSAN, Mihai Daniel LECA, Andrei Ovidiu MARC, Gabriel Eugen MATEI, NIVALDO Alves Freitas Santos, Andrei PREPELIȚĂ, Octavian Ronaldo DEACONU si rezervele: Marian CRISTESCU, Petre Daniel IVANOVICI, Alexandru COSTACHE, Ștefan Nicolae BĂRBOIANU, Dan Mihai BUCȘĂ, Alexandru Cristian ALBU, Paul Ștefan BATIN.

In minutul 02, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Enriko PAPA
GOOOL! Gol marcat pentru Concordia Chiajna de Andrei Ovidiu MARC (fundaș central). In minutul 32 al partidei dintre FC Botoșani si Concordia Chiajna, Concordia Chiajna deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 43, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Gabriel Eugen MATEI
In minutul 44, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Jonathan Emanuel RODRÍGUEZ
GOOOL! Gol marcat pentru Concordia Chiajna de Ghislain GUESSAN (atacant). In minutul 45 al partidei dintre FC Botoșani si Concordia Chiajna, scorul devine 0 - 2.
In minutul 46, schimbare, iese fundaș central Andrei Ovidiu PIȚIAN si intra George Andrei MIRON
In minutul 56, schimbare, iese mijlocaș defensiv Enriko PAPA si intra Eduard FLORESCU
In minutul 56, schimbare, iese mijlocaș central NIVALDO Alves Freitas Santos si intra Petre Daniel IVANOVICI
In minutul 57, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Nicolás Martín GOROBSOV
In minutul 67, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Mihai Daniel LECA
In minutul 71, schimbare, iese atacant Ghislain GUESSAN si intra Paul Ștefan BATIN
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș central Hervin ONGENDA si intra Marko BREKALO
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Andrei PREPELIȚĂ
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Diego FABBRINI
In minutul 88, schimbare, iese mijlocaș stânga Octavian Ronaldo DEACONU si intra Marian CRISTESCU
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Marian CRISTESCU
In minutul 90, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Alexandru Doru GREAB
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Cătălin Gheorghiță GOLOFCA

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Concordia Chiajna.

0 - 1 32’ Andrei MARC
43’ Gabriel MATEI
Jonathan RODRÍGUEZ 44’
0 - 2 45’ Ghislain GUESSAN
Andrei PIȚIAN
George MIRON
46’
Enriko PAPA
Eduard FLORESCU
56’
56’ NIVALDO
Petre IVANOVICI
57’ Nicolás GOROBSOV
67’ Mihai LECA
71’ Ghislain GUESSAN
Paul BATIN
Hervin ONGENDA
Marko BREKALO
78’
86’ Andrei PREPELIȚĂ
Diego FABBRINI 88’
88’ Ronaldo DEACONU
Marian CRISTESCU
89’ Marian CRISTESCU