Arbitri asistenţi Ovidiu Artene (Vaslui), Mircea Orbuleț (București)
Arbitru observator Aron Huzu (Sibiu)
Observator Imilian Șerbănică (București)
Spectatori 5500

Meciul din data 05.10.2018 dintre echipele FC Politehnica Iași si Viitorul Constanța se disputa in localitatea Iași pe stadionul Emil Alexandrescu. in fata a 5500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Horațiu Mircea Feșnic (Cluj) impreuna cu arbitrii asistenti Ovidiu Artene (Vaslui), Mircea Orbuleț (București).

FC Politehnica Iași: Mădălin Licuţă MIHĂESCU, Moussa SANOH, Denis RUSU, Laurențiu Daniel RUS, Luís Carlos Almada Soares PLATINI, Ionuţ Constantin PANŢÂRU, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Dylan Armando FLORES Knowles, Andrei CRISTEA, Ionuț Adrian CIOINAC, Alexandru Florian ZAHARIA si rezervele: Patrick Mihai PETRE, Daudet N'DONGALA, Martin MIMOUN, Lewis ENOH, Alberto COBREA, AGUINALDO Policarpo Mendes Veiga, Gabriel BOSOI.

Viitorul Constanța: Ionuț Daniel VÂNĂ, Ianis HAGI, Mihai VODUŢ, Bogdan Ionuț ŢÂRU, Srdjan LUCHIN, Mailson Duarte Lopes, Denis DRĂGUȘ, Bradley DE NOOIJER, Valentin Alexandru COJOCARU, Tudor Cristian BĂLUȚĂ, Vlad Alexandru ACHIM si rezervele: Amir Adamovich NATKHO, Paul Alexandru IACOB, Lyes Hafid HOURI, Virgil Eugen GHIȚĂ, Andrei Virgil CIOBANU, Andrei Viorel ARTEAN, Alexandru BUZBUCHI.

GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Ianis HAGI (extremă dreapta). In minutul 19 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Viitorul Constanța, Viitorul Constanța deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 23, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Ianis HAGI
In minutul 28, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Mailson Duarte Lopes
In minutul 32, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Mădălin Licuţă MIHĂESCU
In minutul 42, FC Politehnica Iași - Viitorul Constanța, scor 1 - 1, gol din penalty transformat pentru FC Politehnica Iași de Andrei CRISTEA
In minutul 45+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Cosmin Valentin FRĂSINESCU
In minutul 45+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Dylan Armando FLORES Knowles
In minutul 45+2, FC Politehnica Iași - Viitorul Constanța, scor 1 - 2, gol din penalty transformat pentru Viitorul Constanța de Ianis HAGI
In minutul 46, schimbare, iese fundaș dreapta Alexandru Florian ZAHARIA si intra Lewis ENOH
In minutul 46, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Denis DRĂGUȘ
In minutul 54, schimbare, iese fundaș dreapta Mailson Duarte Lopes si intra Virgil Eugen GHIȚĂ
In minutul 61, schimbare, iese mijlocaș central Vlad Alexandru ACHIM si intra Andrei Viorel ARTEAN
In minutul 71, schimbare, iese atacant Mihai VODUŢ si intra Lyes Hafid HOURI
In minutul 78, schimbare, iese fundaș central Mădălin Licuţă MIHĂESCU si intra Daudet N'DONGALA
In minutul 78, schimbare, iese atacant Andrei CRISTEA si intra AGUINALDO Policarpo Mendes Veiga

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Viitorul Constanța.