Arbitri asistenţi Mircea Mihail Grigoriu (București), Ovidiu Artene (Vaslui)
Arbitru observator Iosif Olah (Sf Gheorghe)
Observator Cătălin Popa (Vaslui)
Spectatori 2500

Meciul din data 03.11.2018 dintre echipele FC Botoșani si CFR 1907 Cluj se disputa in localitatea Botoșani pe stadionul Municipal. in fata a 2500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Alexandru Tudor (București) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Mihail Grigoriu (București), Ovidiu Artene (Vaslui).

FC Botoșani: George Andrei MIRON, Hervin ONGENDA, Lossémy KARABOUÉ, Cătălin Gheorghiță GOLOFCA, Diego FABBRINI, Andrei Ioan DUMITRAȘ, Andrei Andonie BURCĂ, Ianos BRÂNZĂ, Enriko PAPA, Mihaiță Alexandru ROMAN, Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ si rezervele: Nikola TRUJIĆ, Lóránd Levente FÜLÖP, Martin FRAISL, Alexandru CORBAN, Andrei CHINDRIȘ, Marko BREKALO.

CFR 1907 Cluj: Cristian Marian MANEA, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA, Emmanuel Juan CULIO, Ciprian Ioan DEAC, JESÚS Fernández Collado, Andrei Iosif MUREŞAN, Billel OMRANI, PAULO VINÍCIUS de Souza Nascimento, Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN, Damjan ĐOKOVIĆ, Mihai Cătălin BORDEIANU si rezervele: Valentin Ionuţ COSTACHE, Alexandru IONIŢĂ II, Ádám LANG, Sebastian MAILAT, Ionuț Andrei PETELEU, Robert Ndip TAMBE.

In minutul 10, FC Botoșani - CFR 1907 Cluj, scorul este 0 - 1. Autogol, inscris de Enriko PAPA
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Emmanuel Juan CULIO (mijlocaș stânga). In minutul 28 al partidei dintre FC Botoșani si CFR 1907 Cluj, scorul devine 0 - 2.
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN (extremă stânga). In minutul 54 al partidei dintre FC Botoșani si CFR 1907 Cluj, scorul devine 0 - 3.
In minutul 61, schimbare, iese mijlocaș dreapta Cătălin Gheorghiță GOLOFCA si intra Nikola TRUJIĆ
In minutul 68, schimbare, iese atacant Mihaiță Alexandru ROMAN si intra Lóránd Levente FÜLÖP
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Ciprian Ioan DEAC (extremă dreapta). In minutul 69 al partidei dintre FC Botoșani si CFR 1907 Cluj, scorul devine 0 - 4.
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Billel OMRANI (atacant). In minutul 73 al partidei dintre FC Botoșani si CFR 1907 Cluj, scorul devine 0 - 5.
In minutul 74, schimbare, iese extremă stânga Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN si intra Valentin Ionuţ COSTACHE
In minutul 80, schimbare, iese atacant Billel OMRANI si intra Sebastian MAILAT
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Hervin ONGENDA (mijlocaș central). In minutul 83 al partidei dintre FC Botoșani si CFR 1907 Cluj, scorul devine 1 - 5.
In minutul 84, schimbare, iese extremă dreapta Ciprian Ioan DEAC si intra Alexandru IONIŢĂ II
In minutul 86, schimbare, iese mijlocaș defensiv Enriko PAPA si intra Andrei CHINDRIȘ

Meciul s-a incheiat cu scorul 5 - 1 pentru echipa CFR 1907 Cluj.

Nikola TRUJIĆ
61’
Mihăiță ROMAN II
Lóránd FÜLÖP
68’
0 - 4 69’ Ciprian DEAC
0 - 5 73’ Billel OMRANI
74’ Adrian ALEXANDRU-PĂUN