Arbitri asistenţi Valentin Avram (București), Vladimir Urzică (Piatra Neamț)
Arbitru observator Augustus Constantin (Rm Vâlcea)
Observator Mircea Călin (București)
Spectatori 1300

Meciul din data 05.11.2018 dintre echipele FC Voluntari si Dinamo București se disputa in localitatea Voluntari pe stadionul Anghel Iordănescu. in fata a 1300 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Cătălin Popa (Pitești) impreuna cu arbitrii asistenti Valentin Avram (București), Vladimir Urzică (Piatra Neamț).

FC Voluntari: Ion GHEORGHE, Cosmin Andrei VÂTCĂ, Alexandru Ilie RĂUŢĂ, Geoffrey MALFLEURY, Robert George HODOROGEA, Richard GADZE, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ, Bogdan Nicolae BUCURICĂ, Abdelhak BELAHMEUR, Igor ARMAŞ, Ivan ZGRABLIĆ si rezervele: Alexandru Nicolae VLAD, Alexandru TUDORIE, Răzvan Gabriel PETRARIU, Nathan KABASELE, Gabriel Mihai DEAC, Alexandru Teofil CIUCUR.

Dinamo București: Sergiu Cristian POPOVICI, Diogo Ferreira SALOMÃO, Deian Cristian SORESCU, Jaime Manuel PENEDO Cano, Daniel Iliuță POPA, Mihai Cristian POPESCU, Dan Nicolae NISTOR, Giorgos KATSIKAS, Sergiu Cătălin HANCA, Laurențiu Nicolae CORBU, Armando COOPER si rezervele: Denis CIOBOTARIU, Andrei Costin TÂRCOVEANU, Mihai Alexandru NEICUȚESCU, Ricardo Florin GRIGORE, Tomislav GOMELT, Robert Marian MOLDOVEANU.

In minutul 12, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Ivan ZGRABLIĆ
In minutul 23, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Sergiu Cătălin HANCA
In minutul 26, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Giorgos KATSIKAS
In minutul 56, schimbare, iese fundaș dreapta Laurențiu Nicolae CORBU si intra Mihai Alexandru NEICUȚESCU
In minutul 61, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Robert George HODOROGEA
In minutul 65, schimbare, iese atacant Richard GADZE si intra Nathan KABASELE
In minutul 73, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Deian Cristian SORESCU
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș central Sergiu Cătălin HANCA si intra Robert Marian MOLDOVEANU
In minutul 86, schimbare, iese atacant Geoffrey MALFLEURY si intra Alexandru Teofil CIUCUR
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Bogdan Nicolae BUCURICĂ
In minutul 90+3, schimbare, iese mijlocaș stânga Abdelhak BELAHMEUR si intra Gabriel Mihai DEAC
In minutul 90+3, jucatorul echipei FC Voluntari, Ivan ZGRABLIĆ a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. FC Voluntari ramane din minutul 90+3 in 10 jucatori.
In minutul 90+4, FC Voluntari - Dinamo București, scor 0 - 1, gol din penalty transformat pentru Dinamo București de Diogo Ferreira SALOMÃO

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Dinamo București.

Ivan ZGRABLIĆ 12’
23’ Sergiu HANCA
26’ Giorgos KATSIKAS