Arbitri asistenţi Alexandru Cerei (Cluj), Marius Nicoară (DT Severin)
Arbitru observator Zoltan Szekely (Baia Mare)
Observator Ion Craiu (București)
Spectatori 500

Meciul din data 12.11.2018 dintre echipele Gaz metan Mediaș si FC Voluntari se disputa in localitatea Mediaș pe stadionul Gaz metan. in fata a 500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Horațiu Mircea Feșnic (Cluj) impreuna cu arbitrii asistenti Alexandru Cerei (Cluj), Marius Nicoară (DT Severin).

Gaz metan Mediaș: Răzvan Neculaie PLEȘCA, Luis AURELIO, Sorin Marian BUȘU, Marius Marcel CONSTANTIN, Valentin Iulian CREȚU, Iulian Lucian CRISTEA, ELY Ernesto Lopes FERNANDES, Boubacar FOFANA, Carlos Manuel dos Santos FORTES, Antoni IVANOV, Darius Dumitru OLARU si rezervele: Răzvan Alin TRIF, Mihai Iulian STANCU, Ricardo Jorge Cecília BATISTA, Nasser CHAMED, Paul Costeluș COSTEA, Roberto ROMEO.

FC Voluntari: Cosmin Andrei VÂTCĂ, Alexandru Nicolae VLAD, Alexandru TUDORIE, Alexandru Ilie RĂUŢĂ, Robert George HODOROGEA, Ion GHEORGHE, Richard GADZE, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ, Alexandru Teofil CIUCUR, Ionuț BALAUR, Igor ARMAŞ si rezervele: Geoffrey MALFLEURY, Nathan KABASELE, Gabriel Mihai DEAC.

In minutul 01, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Iulian Lucian CRISTEA
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Boubacar FOFANA (mijlocaș defensiv). In minutul 10 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si FC Voluntari, Gaz metan Mediaș deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 32, schimbare, iese atacant Alexandru TUDORIE si intra Geoffrey MALFLEURY
In minutul 37, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Alexandru Ilie RĂUŢĂ
In minutul 40, Gaz metan Mediaș - FC Voluntari, scor 2 - 0, gol din penalty transformat pentru Gaz metan Mediaș de Marius Marcel CONSTANTIN
In minutul 54, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ
In minutul 61, schimbare, iese mijlocaș stânga Alexandru Teofil CIUCUR si intra Gabriel Mihai DEAC
In minutul 75, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Darius Dumitru OLARU
In minutul 77, schimbare, iese atacant Richard GADZE si intra Nathan KABASELE
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș dreapta Darius Dumitru OLARU si intra Răzvan Alin TRIF
In minutul 84, schimbare, iese mijlocaș stânga ELY Ernesto Lopes FERNANDES si intra Nasser CHAMED
In minutul 90+2, schimbare, iese fundaș stânga Sorin Marian BUȘU si intra Roberto ROMEO

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Gaz metan Mediaș.

1 - 0 Boubacar FOFANA 10’
32’ Alexandru TUDORIE
Geoffrey MALFLEURY
37’ Alexandru RĂUŢĂ
2 - 0 penalty Marius CONSTANTIN 40’
54’ Mihai CĂPĂȚÂNĂ
61’ Alexandru CIUCUR