Arbitri asistenţi Vasile Marinescu (București), Ovidiu Artene (Vaslui)
Arbitru observator Florin Hîncu (Brașov)
Observator Marin Petrache (Săbăreni)
Spectatori 1000

Meciul din data 26.11.2018 dintre echipele FC Botoșani si CS Universitatea Craiova se disputa in localitatea Botoșani pe stadionul Municipal. in fata a 1000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Istvan Kovacs (Carei) impreuna cu arbitrii asistenti Vasile Marinescu (București), Ovidiu Artene (Vaslui).

FC Botoșani: George Andrei MIRON, Lossémy KARABOUÉ, Cătălin Gheorghiță GOLOFCA, Lóránd Levente FÜLÖP, Diego FABBRINI, Andrei Ioan DUMITRAȘ, Andrei Andonie BURCĂ, Eduard PAP, Enriko PAPA, Andrei Alexandru PATACHE, Mihaiță Alexandru ROMAN si rezervele: Marian TÂRȘĂ, Hervin ONGENDA, Martin FRAISL, Alexandru CORBAN, Andrei CHINDRIȘ, Nikola TRUJIĆ, Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ.

CS Universitatea Craiova: Andrei BURLACU, Cristian BĂRBUȚ, Alexandru CICÂLDĂU, Radoslav Bonchev DIMITROV, Isaac DONKOR, Renato KELIĆ, Elvir KOLJIĆ, Alexandru MATEIU, Valentin Mihai MIHĂILĂ, Mirko PIGLIACELLI, Nicuşor Silviu BANCU si rezervele: Dominik GLAVINA, Marius Ionuț BRICEAG, Matteo FEDELE, TIAGO Emanuel Canelas Almeida FERREIRA, Cesar MEZA COLLI, Răzvan Ștefan POPA, Laurențiu POPESCU.

In minutul 17, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Valentin Mihai MIHĂILĂ
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Diego FABBRINI (mijlocaș stânga). In minutul 25 al partidei dintre FC Botoșani si CS Universitatea Craiova, FC Botoșani deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 34, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Radoslav Bonchev DIMITROV
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Lóránd Levente FÜLÖP (mijlocaș central). In minutul 35 al partidei dintre FC Botoșani si CS Universitatea Craiova, scorul devine 2 - 0.
In minutul 38, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Cristian BĂRBUȚ
In minutul 42, schimbare, iese fundaș stânga Andrei Ioan DUMITRAȘ si intra Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Cristian BĂRBUȚ si intra Cesar MEZA COLLI
In minutul 46, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Renato KELIĆ
In minutul 54, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Andrei Alexandru PATACHE
In minutul 62, schimbare, iese mijlocaș stânga Andrei BURLACU si intra Dominik GLAVINA
In minutul 65, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Cătălin Gheorghiță GOLOFCA
In minutul 68, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Nicuşor Silviu BANCU
In minutul 73, schimbare, iese mijlocaș dreapta Cătălin Gheorghiță GOLOFCA si intra Hervin ONGENDA
In minutul 75, schimbare, iese mijlocaș central Valentin Mihai MIHĂILĂ si intra Matteo FEDELE
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Alexandru MATEIU (mijlocaș defensiv). In minutul 78 al partidei dintre FC Botoșani si CS Universitatea Craiova, scorul devine 2 - 1.
In minutul 85, schimbare, iese mijlocaș defensiv Lossémy KARABOUÉ si intra Marian TÂRȘĂ

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa FC Botoșani.

KOLJIĆ
17’ Valentin MIHĂILĂ
1 - 0 Diego FABBRINI 25’
34’ Radoslav DIMITROV
2 - 0 Lóránd FÜLÖP 35’
38’ Cristian BĂRBUȚ
Andrei DUMITRAȘ
Sebastian CHITOȘCĂ
42’
46’ Cristian BĂRBUȚ
Cesar MEZA COLLI
46’ Renato KELIĆ
Andrei PATACHE 54’
62’ Andrei BURLACU
Dominik GLAVINA
Cătălin GOLOFCA 65’
68’ Nicuşor BANCU
Cătălin GOLOFCA
Hervin ONGENDA
73’
75’ Valentin MIHĂILĂ