Data disputării 02.12.2018 - 20:00
Stadion Nicolae Dobrin
Localitatea Pitești
Arbitru Ovidiu Hațegan (Arad)
Arbitri asistenţi Octavian Șovre (Satu Mare), Adrian Radu Ghinguleac (București)
Arbitru observator Ioan Onicaș (Zalău)
Observator Paul Cazan (București)
Spectatori 3245

Meciul din data 02.12.2018 dintre echipele Fotbal Club FCSB si Gaz metan Mediaș se disputa in localitatea Pitești pe stadionul Nicolae Dobrin. in fata a 3245 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Ovidiu Hațegan (Arad) impreuna cu arbitrii asistenti Octavian Șovre (Satu Mare), Adrian Radu Ghinguleac (București).

Fotbal Club FCSB: Florinel Teodor COMAN, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN, Mihai Alexandru BĂLAȘA, Romario Sandu BENZAR, Florin Lucian TĂNASE, Alexandru Constantin STAN, Mihai ROMAN I, Bogdan PLANIĆ, Dragoş Ionuţ NEDELCU, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, Dennis MAN si rezervele: FILIPE Andrade TEIXEIRA, Lucian Ionuț FILIP, Daniel BENZAR, Andrei Daniel VLAD, Antonio JAKOLIŠ, Raul Andrei RUSESCU, Olimpiu Vasile MORUȚAN.

Gaz metan Mediaș: ELY Ernesto Lopes FERNANDES, Valentin Iulian CREȚU, Boubacar FOFANA, Carlos Manuel dos Santos FORTES, Antoni IVANOV, Darius Dumitru OLARU, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Iulian Lucian CRISTEA, Marius Marcel CONSTANTIN, Sorin Marian BUȘU, Luis AURELIO si rezervele: Bradley DIALLO, Roberto ROMEO, Răzvan Alin TRIF, YAZALDE Gomes Pinto, Nasser CHAMED, Alexandru BUZIUC, Ricardo Jorge Cecília BATISTA.

In minutul 04, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS
In minutul 09, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Antoni IVANOV
In minutul 26, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Marius Marcel CONSTANTIN
In minutul 34, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Mihai Alexandru BĂLAȘA
In minutul 37, jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Antoni IVANOV a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Gaz metan Mediaș ramane din minutul 37 in 10 jucatori.
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Dennis MAN (mijlocaș central). In minutul 41 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si Gaz metan Mediaș, Fotbal Club FCSB deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS si intra Lucian Ionuț FILIP
In minutul 53, Fotbal Club FCSB - Gaz metan Mediaș, scor 2 - 0, gol din penalty transformat pentru Fotbal Club FCSB de Florin Lucian TĂNASE
In minutul 56, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Valentin Iulian CREȚU
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Carlos Manuel dos Santos FORTES (atacant). In minutul 63 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si Gaz metan Mediaș, scorul devine 2 - 1.
In minutul 65, schimbare, iese mijlocaș dreapta Mihai ROMAN I si intra Olimpiu Vasile MORUȚAN
In minutul 68, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Olimpiu Vasile MORUȚAN. Fotbal Club FCSB va trebui sa trebui sa joace restul de 22 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș stânga Florinel Teodor COMAN si intra FILIPE Andrade TEIXEIRA
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș stânga ELY Ernesto Lopes FERNANDES si intra Nasser CHAMED
In minutul 79, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Sorin Marian BUȘU
In minutul 81, schimbare, iese atacant Carlos Manuel dos Santos FORTES si intra YAZALDE Gomes Pinto
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș dreapta Darius Dumitru OLARU si intra Răzvan Alin TRIF
In minutul 83, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Nasser CHAMED
In minutul 83, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Dragoş Ionuţ NEDELCU
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Luis AURELIO
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Boubacar FOFANA

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Fotbal Club FCSB.

Júnior MORAIS 04’
09’ Antoni IVANOV
26’ Marius CONSTANTIN
Mihai BĂLAȘA 34’
37’ Antoni IVANOV
1 - 0 Dennis MAN 41’
Júnior MORAIS
Lucian FILIP
46’
2 - 0 penalty Florin TĂNASE 53’
56’ Valentin CREȚU
2 - 1 63’ Carlos FORTES
Mihai ROMAN
Olimpiu MORUȚAN
65’
Olimpiu MORUȚAN 68’
Florinel COMAN
76’
79’ ELY FERNANDES
Nasser CHAMED
79’ Sorin BUŞU
81’ Carlos FORTES
YAZALDE
81’ Darius OLARU
Răzvan Alin TRIF
83’ Nasser CHAMED
Dragoş NEDELCU 83’
88’ Luis AURELIO
90+2’ Boubacar FOFANA