Arbitri asistenţi Ciprian Florin Danșa (Satu Mare), Gabriel Bârjac (Zalău)
Arbitru observator Zoltan Szekely (Baia Mare)
Observator Cătălin Cursaru (Ploiești)
Spectatori 2000

Meciul din data 06.12.2018 dintre echipele FC Botoșani si FC Politehnica Iași se disputa in localitatea Botoșani pe stadionul Municipal. in fata a 2000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marian Barbu (Făgăraș) impreuna cu arbitrii asistenti Ciprian Florin Danșa (Satu Mare), Gabriel Bârjac (Zalău).

FC Botoșani: Mihaiță Alexandru ROMAN, Andrei Alexandru PATACHE, Eduard PAP, Enriko PAPA, Cătălin Gheorghiță GOLOFCA, Lossémy KARABOUÉ, George Andrei MIRON, Lóránd Levente FÜLÖP, Andrei Ioan DUMITRAȘ, Diego FABBRINI, Andrei Andonie BURCĂ si rezervele: Martin FRAISL, Hervin ONGENDA, Andrei CHINDRIȘ, Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ, Nikola TRUJIĆ, Aristidis SOILEDIS, Marian TÂRȘĂ.

FC Politehnica Iași: Andrei Dumitru SIN, Denis RUSU, Kamer QAKA, Luís Carlos Almada Soares PLATINI, Patrick Mihai PETRE, Marius Ovidiu MIHALACHE, Adriàn GALLEGO Arias, Dylan Armando FLORES Knowles, Ionuț Adrian CIOINAC, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Andrei CRISTEA si rezervele: Ștefan TÂRNOVANU, Alexandru Florian ZAHARIA, Moussa SANOH, Mădălin Licuţă MIHĂESCU, Lawson BEKUI, Gabriel BOSOI, Vlad Andrei DANALE.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de George Andrei MIRON (fundaș central). In minutul 06 al partidei dintre FC Botoșani si FC Politehnica Iași, FC Botoșani deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 22, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Andrei Dumitru SIN
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Luís Carlos Almada Soares PLATINI (mijlocaș dreapta). In minutul 34 al partidei dintre FC Botoșani si FC Politehnica Iași, FC Politehnica Iași reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Dylan Armando FLORES Knowles (atacant). In minutul 45 al partidei dintre FC Botoșani si FC Politehnica Iași, scorul devine 1 - 2.
In minutul 52, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Andrei CRISTEA
In minutul 56, schimbare, iese mijlocaș central Enriko PAPA si intra Hervin ONGENDA
In minutul 67, schimbare, iese extremă dreapta Cătălin Gheorghiță GOLOFCA si intra Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ
In minutul 67, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Patrick Mihai PETRE
In minutul 79, schimbare, iese fundaș stânga Andrei Ioan DUMITRAȘ si intra Nikola TRUJIĆ
In minutul 86, schimbare, iese atacant Andrei CRISTEA si intra Moussa SANOH
In minutul 90, schimbare, iese atacant Dylan Armando FLORES Knowles si intra Alexandru Florian ZAHARIA
In minutul 90, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Dylan Armando FLORES Knowles
In minutul 90+4, schimbare, iese mijlocaș stânga Patrick Mihai PETRE si intra Vlad Andrei DANALE
In minutul 90+6, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Denis RUSU

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa FC Politehnica Iași.