Arbitri asistenţi Valentin Avram (București), Ovidiu Artene (Vaslui)
Arbitru observator Irina Mîrț (București)
Observator Adrian Ionescu (București)
Spectatori 500

Meciul din data 08.02.2019 dintre echipele Astra Giurgiu si Viitorul Constanța se disputa in localitatea Giurgiu pe stadionul Marin Anastasovici. in fata a 500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Istvan Kovacs (Carei) impreuna cu arbitrii asistenti Valentin Avram (București), Ovidiu Artene (Vaslui).

Astra Giurgiu: Denis ALIBEC, Jacques ZOUA Daogari, Neluț Stelian ROȘU, Filip MRZLJAK, Azdren LLULLAKU, ERICO Constantino da Silva, Mike CESTOR Botuli, Julien Antoine BÈGUE, Mihai Ionuț BUTEAN, Claudiu BELU-IORDACHE, David Beniamin LAZAR si rezervele: Silviu BALAURE, Ionuţ Ciprian BICEANU, Andrei TRUSESCU, ROMÁRIO Santos Pires, Vahid HAMBO, Radu CRIŞAN.

Viitorul Constanța: Tudor Cristian BĂLUȚĂ, Carlo CASAP, Valentin Alexandru COJOCARU, Bradley DE NOOIJER, Denis DRĂGUȘ, Andrei Viorel ARTEAN, Ianis HAGI, Bas KUIPERS, Sebastian MLADEN, Rivaldo Vítor Borba Ferreira Júnior RIVALDINHO, Bogdan Ionuț ŢÂRU si rezervele: Virgil Eugen GHIȚĂ, Andreas Cristian CALCAN, Paul Alexandru IACOB, Árpád Ors György TORDAI, Andrei Costin TÂRCOVEANU, Radu Ștefăniță BOBOC, Vlad Alexandru ACHIM.

In minutul 04, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Ianis HAGI
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Julien Antoine BÈGUE (mijlocaș dreapta). In minutul 28 al partidei dintre Astra Giurgiu si Viitorul Constanța, Astra Giurgiu deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 30, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Bas KUIPERS
In minutul 32, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Jacques ZOUA Daogari
In minutul 34, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Bradley DE NOOIJER
In minutul 43, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Bas KUIPERS. Viitorul Constanța va trebui sa trebui sa joace restul de 47 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 46, schimbare, iese atacant Rivaldo Vítor Borba Ferreira Júnior RIVALDINHO si intra Radu Ștefăniță BOBOC
In minutul 46, schimbare, iese fundaș stânga Bradley DE NOOIJER si intra Vlad Alexandru ACHIM
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Denis ALIBEC (extremă stânga). In minutul 51 al partidei dintre Astra Giurgiu si Viitorul Constanța, scorul devine 2 - 0.
In minutul 59, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, ERICO Constantino da Silva
In minutul 63, schimbare, iese mijlocaș stânga Neluț Stelian ROȘU si intra ROMÁRIO Santos Pires
In minutul 74, schimbare, iese rezervă Radu Ștefăniță BOBOC si intra Paul Alexandru IACOB
In minutul 76, schimbare, iese atacant Jacques ZOUA Daogari si intra Ionuţ Ciprian BICEANU
In minutul 85, schimbare, iese mijlocaș dreapta Julien Antoine BÈGUE si intra Vahid HAMBO
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Denis DRĂGUȘ
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Mike CESTOR Botuli

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 0 pentru echipa Astra Giurgiu.

RIVALDINHO
04’ Ianis HAGI
1 - 0 Julien BÈGUE 28’
30’ Bas KUIPERS
Jacques ZOUA 32’
34’ Bradley DE NOOIJER
43’ Bas KUIPERS
46’ RIVALDINHO
Radu BOBOC
46’ Bradley DE NOOIJER