Data disputării 13.04.2019 - 21:30
Stadion Central
Localitatea Ovidiu
Arbitru Radu Petrescu (București)
Arbitri asistenţi Adrian Radu Ghinguleac (București), Mircea Mihail Grigoriu (București)
Arbitru observator Cristian Nica (Ploiești)
Observator Eduard Alexandru (Ploiești)
Spectatori 3500

Meciul din data 13.04.2019 dintre echipele Viitorul Constanța si CS Universitatea Craiova se disputa in localitatea Ovidiu pe stadionul Central. in fata a 3500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Radu Petrescu (București) impreuna cu arbitrii asistenti Adrian Radu Ghinguleac (București), Mircea Mihail Grigoriu (București).

Viitorul Constanța: Lyes Hafid HOURI, Ianis HAGI, Virgil Eugen GHIȚĂ, Denis DRĂGUȘ, Bradley DE NOOIJER, Valentin Alexandru COJOCARU, Tudor Cristian BĂLUȚĂ, Radu Ștefăniță BOBOC, Bogdan Ionuț ŢÂRU, Rivaldo Vítor Borba Ferreira Júnior RIVALDINHO, Paul Alexandru IACOB si rezervele: Carlo CASAP, George Dănuț GANEA, ERIC de Oliveira Pereira, Andreas Cristian CALCAN, Vlad Alexandru ACHIM, Sebastian MLADEN, Árpád Ors György TORDAI.

CS Universitatea Craiova: TIAGO Emanuel Canelas Almeida FERREIRA, Alexandru MATEIU, Valentin Mihai MIHĂILĂ, Mirko PIGLIACELLI, Ivan MARTIĆ, Carlos Manuel dos Santos FORTES, Renato KELIĆ, Isaac DONKOR, Alexandru CICÂLDĂU, Nicuşor Silviu BANCU, Cristian BĂRBUȚ si rezervele: Laurențiu POPESCU, Matteo FEDELE, Stephan Leonard DRĂGHICI, Radoslav Bonchev DIMITROV, Ovidiu Alexandru BIC, Raoul Petre BAICU, Stephane ACKA.

In minutul 07, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Valentin Mihai MIHĂILĂ
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Cristian BĂRBUȚ (extremă dreapta). In minutul 10 al partidei dintre Viitorul Constanța si CS Universitatea Craiova, CS Universitatea Craiova deschide scorul: 0 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Ianis HAGI (extremă dreapta). In minutul 43 al partidei dintre Viitorul Constanța si CS Universitatea Craiova, Viitorul Constanța reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga Paul Alexandru IACOB si intra Sebastian MLADEN
In minutul 54, schimbare, iese atacant Denis DRĂGUȘ si intra George Dănuț GANEA
In minutul 56, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Virgil Eugen GHIȚĂ
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Rivaldo Vítor Borba Ferreira Júnior RIVALDINHO (extremă stânga). In minutul 57 al partidei dintre Viitorul Constanța si CS Universitatea Craiova, scorul devine 2 - 1.
In minutul 58, schimbare, iese extremă stânga Valentin Mihai MIHĂILĂ si intra Stephan Leonard DRĂGHICI
In minutul 63, schimbare, iese fundaș central TIAGO Emanuel Canelas Almeida FERREIRA si intra Ovidiu Alexandru BIC
In minutul 63, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Carlos Manuel dos Santos FORTES
In minutul 63, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, George Dănuț GANEA
In minutul 68, schimbare, iese extremă stânga Rivaldo Vítor Borba Ferreira Júnior RIVALDINHO si intra Vlad Alexandru ACHIM
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș central Alexandru MATEIU si intra Raoul Petre BAICU
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Ivan MARTIĆ

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Viitorul Constanța.

FORTES
07’ Valentin MIHĂILĂ
0 - 1 10’ Cristian BĂRBUȚ
1 - 1 Ianis HAGI 43’
Paul IACOB
Sebastian MLADEN
46’
Denis DRĂGUȘ
George GANEA
54’
Virgil GHIȚĂ 56’
2 - 1 RIVALDINHO 57’
58’ Valentin MIHĂILĂ
Stephan DRĂGHICI
63’ Tiago FERREIRA
Ovidiu BIC
63’ Carlos FORTES
George GANEA 63’
RIVALDINHO
Vlad ACHIM
68’
76’ Alexandru MATEIU