0 - 1

Astra Giurgiu - CS Universitatea Craiova - 19.04.2019 English version
Data disputării 19.04.2019 - 21:00
Arbitru Andrei Florin Chivulete (București)
Arbitri asistenţi Mihai Marius Marica (Bistrița), Imre-Laszlo Bucsi (Sf Gheorghe)
Arbitru observator Eduard Dumitrescu (Pitești)
Observator Paul Mincu (București)
Spectatori 800

Meciul din data 19.04.2019 dintre echipele Astra Giurgiu si CS Universitatea Craiova se disputa in localitatea Giurgiu pe stadionul Marin Anastasovici. in fata a 800 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Andrei Florin Chivulete (București) impreuna cu arbitrii asistenti Mihai Marius Marica (Bistrița), Imre-Laszlo Bucsi (Sf Gheorghe).

Astra Giurgiu: Denis ALIBEC, Florin BEJAN, Neluț Stelian ROȘU, ROMÁRIO Santos Pires, Risto RADUNOVIĆ, Romario Răzvan MOISE, Azdren LLULLAKU, Mike CESTOR Botuli, Julien Antoine BÈGUE, Mihai Ionuț BUTEAN, David Beniamin LAZAR si rezervele: Jacques ZOUA Daogari, MIGUEL José Oliveira Silva SANTOS, Valentin GHEORGHE, ERICO Constantino da Silva, Constantin Cristian DIMA, Ionuţ Ciprian BICEANU, Silviu BALAURE.

CS Universitatea Craiova: Matteo FEDELE, Cristian BĂRBUȚ, Alexandru CICÂLDĂU, Stephane ACKA, Carlos Manuel dos Santos FORTES, Renato KELIĆ, Ivan MARTIĆ, Alexandru MATEIU, Valentin Mihai MIHĂILĂ, Mirko PIGLIACELLI, Nicuşor Silviu BANCU si rezervele: Ovidiu Alexandru BIC, Andrei CRISTEA, Radoslav Bonchev DIMITROV, Isaac DONKOR, Stephan Leonard DRĂGHICI, Cesar MEZA COLLI, Laurențiu POPESCU.

In minutul 33, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Carlos Manuel dos Santos FORTES
In minutul 46, schimbare, iese fundaș central Stephane ACKA si intra Isaac DONKOR
In minutul 54, schimbare, iese fundaș central Florin BEJAN si intra ERICO Constantino da Silva
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș stânga Julien Antoine BÈGUE si intra Valentin GHEORGHE
In minutul 58, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Denis ALIBEC
In minutul 64, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Nicuşor Silviu BANCU
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Valentin Mihai MIHĂILĂ (extremă stânga). In minutul 69 al partidei dintre Astra Giurgiu si CS Universitatea Craiova, CS Universitatea Craiova deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș stânga Matteo FEDELE si intra Ovidiu Alexandru BIC
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș central Neluț Stelian ROȘU si intra Jacques ZOUA Daogari
In minutul 85, schimbare, iese extremă stânga Valentin Mihai MIHĂILĂ si intra Cesar MEZA COLLI
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Ivan MARTIĆ

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa CS Universitatea Craiova.

FORTES
33’ Carlos FORTES
46’ Stephane ACKA
Isaac DONKOR
Florin BEJAN
ERICO
54’
Julien BÈGUE
Valentin V. GHEORGHE
58’
Denis ALIBEC 58’
64’ Nicuşor BANCU
0 - 1 69’ Valentin MIHĂILĂ
70’ Matteo FEDELE
Ovidiu BIC
Neluț ROȘU
Jacques ZOUA
77’
85’ Valentin MIHĂILĂ