Arbitri asistenţi Vasile Marinescu (București), Ovidiu Artene (Vaslui)
Arbitru observator Irina Mîrț (București)
Observator Ion Craiu (București)
Spectatori 1000

Meciul din data 14.05.2019 dintre echipele Dunărea Călărași si FC Botoșani se disputa in localitatea Călărași pe stadionul Ion Comșa. in fata a 1000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Istvan Kovacs (Carei) impreuna cu arbitrii asistenti Vasile Marinescu (București), Ovidiu Artene (Vaslui).

Dunărea Călărași: Filip GLIGOROV, Cătălin George STRATON, Gabriel Bogdan SIMION, Gabriel Cristian IANCU, Srdjan LUCHIN, Conor HENDERSON, Steliano FILIP, Alin DOBROSAVLEVICI, Daniel BENZAR, Abdelmajid Najib AMMARI, Cristian Bogdan SÂRGHI si rezervele: Ianis Ilie STOICA, Valentin Dumitru MUNTEANU, Gaston Xavier MENDY, Georgian HONCIU, Nicolae CALANCEA, Alexandru BOURCEANU, Selim BEN DJEMIA.

FC Botoșani: Mihaiță Alexandru ROMAN, Andrei Alexandru PATACHE, Enriko PAPA, Andrei Ovidiu PIȚIAN, Jonathan Emanuel RODRÍGUEZ, George Andrei MIRON, Cătălin Gheorghiță GOLOFCA, Lóránd Levente FÜLÖP, Martin FRAISL, Diego FABBRINI, Andrei Andonie BURCĂ si rezervele: Răzvan Constantin OAIDĂ, Eduard PAP, Marian TÂRȘĂ, Hervin ONGENDA, Lossémy KARABOUÉ, Andrei CHINDRIȘ, Laurențiu Cosmin BUȘ.

In minutul 28, Dunărea Călărași - FC Botoșani, scor 0 - 1, gol din penalty transformat pentru FC Botoșani de Lóránd Levente FÜLÖP
In minutul 33, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dunărea Călărași, Gabriel Cristian IANCU
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Cătălin Gheorghiță GOLOFCA (mijlocaș stânga). In minutul 45 al partidei dintre Dunărea Călărași si FC Botoșani, scorul devine 0 - 2.
In minutul 45, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dunărea Călărași, Srdjan LUCHIN
In minutul 46, schimbare, iese fundaș stânga Cristian Bogdan SÂRGHI si intra Valentin Dumitru MUNTEANU
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga Steliano FILIP si intra Gaston Xavier MENDY
In minutul 67, schimbare, iese mijlocaș central Conor HENDERSON si intra Ianis Ilie STOICA
In minutul 69, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Mihaiță Alexandru ROMAN
In minutul 74, schimbare, iese atacant Mihaiță Alexandru ROMAN si intra Răzvan Constantin OAIDĂ
In minutul 79, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Lóránd Levente FÜLÖP
In minutul 84, schimbare, iese mijlocaș central Diego FABBRINI si intra Laurențiu Cosmin BUȘ
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dunărea Călărași, Abdelmajid Najib AMMARI
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Laurențiu Cosmin BUȘ
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Martin FRAISL
In minutul 89, schimbare, iese atacant Lóránd Levente FÜLÖP si intra Marian TÂRȘĂ
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Andrei Andonie BURCĂ

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa FC Botoșani.

Valentin MUNTEANU
46’
Steliano FILIP
Gaston MENDY
46’
Conor HENDERSON
Ianis STOICA
67’
69’ Mihăiță ROMAN II
74’ Mihăiță ROMAN II