Arbitri asistenţi Daniel Mitruți (Craiova), Mihai Marius Marica (Bistrița)
Arbitru observator Vasile Bratu (Slobozia)
Observator Viorel Ilinca (Pitești)
Spectatori 500

Meciul din data 14.05.2019 dintre echipele Gaz metan Mediaș si FC Politehnica Iași se disputa in localitatea Mediaș pe stadionul Gaz metan. in fata a 500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Sebastian Colțescu (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Daniel Mitruți (Craiova), Mihai Marius Marica (Bistrița).

Gaz metan Mediaș: Antoni IVANOV, ELY Ernesto Lopes FERNANDES, Valentin Iulian CREȚU, Mite CIKARSKI, David CAIADO Dias, Luis AURELIO, Mario Junior RONDÓN Fernández, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Darius Dumitru OLARU, Andre MICAEL Pereira, Ionuț Justinian LARIE si rezervele: Ricardo Jorge Cecília BATISTA, Bradley DIALLO, Paul Costeluș COSTEA, Sorin Marian BUȘU, Sebastian MAILAT, YAZALDE Gomes Pinto, Marian PLEAȘCĂ.

FC Politehnica Iași: RUBÉN MIÑO PERALTA, Laurențiu Daniel RUS, Moussa SANOH, Andrei Dumitru SIN, Alexandru Florian ZAHARIA, Filipe Guterres NASCIMENTO, Marius Ovidiu MIHALACHE, Ionuț Adrian CIOINAC, Lewis ENOH, Marius CHELARU, João Tiago ALMEIDA TEIXEIRA si rezervele: Mădălin Licuţă MIHĂESCU, Denis RUSU, Willy Johnson SEMEDO, Patrick Mihai PETRE, Boris GARRÓS Torrent, Narcis Iulian BĂDIC, Gabriel BOSOI.

In minutul 15, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Darius Dumitru OLARU
In minutul 20, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Moussa SANOH
In minutul 40, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Luis AURELIO
In minutul 53, jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Darius Dumitru OLARU a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Gaz metan Mediaș ramane din minutul 53 in 10 jucatori.
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Moussa SANOH (extremă dreapta). In minutul 54 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si FC Politehnica Iași, FC Politehnica Iași deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș dreapta João Tiago ALMEIDA TEIXEIRA si intra Mădălin Licuţă MIHĂESCU
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Ionuț Justinian LARIE (fundaș central). In minutul 60 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si FC Politehnica Iași, Gaz metan Mediaș reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 61, schimbare, iese extremă dreapta Moussa SANOH si intra Willy Johnson SEMEDO
In minutul 62, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Mădălin Licuţă MIHĂESCU
In minutul 63, schimbare, iese mijlocaș stânga ELY Ernesto Lopes FERNANDES si intra Sebastian MAILAT
In minutul 80, schimbare, iese fundaș stânga Andrei Dumitru SIN si intra Narcis Iulian BĂDIC
In minutul 85, schimbare, iese atacant Mario Junior RONDÓN Fernández si intra YAZALDE Gomes Pinto
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Willy Johnson SEMEDO
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Valentin Iulian CREȚU
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Marius Ovidiu MIHALACHE

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 1 - 1.

Darius OLARU 15’
20’ Moussa SANOH
Luis AURELIO 40’
Darius OLARU 53’
0 - 1 54’ Moussa SANOH
58’ João Tiago ALMEIDA TEIXEIRA
Mădălin MIHĂESCU
1 - 1 Ionuț LARIE 60’
61’ Moussa SANOH
Willy Johnson SEMEDO
62’ Mădălin MIHĂESCU
Sebastian MAILAT
63’
80’ Andrei SIN
Narcis BĂDIC
Mario RONDÓN
YAZALDE
85’
90+2’ Willy Johnson SEMEDO
Valentin CREȚU 90+3’
90+3’ Ovidiu MIHALACHE