Arbitru Horia Gabriel Mladinovici (București)
Arbitri asistenţi Andrei Constantinescu (București), Vlad Bârleanu (București)
Arbitru observator Liviu Ciubotariu (Galați)
Observator Bogdan Buhuș (Bârlad)
Spectatori 2000

Meciul din data 17.05.2019 dintre echipele FC Botoșani si Gaz metan Mediaș se disputa in localitatea Botoșani pe stadionul Municipal. in fata a 2000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Horia Gabriel Mladinovici (București) impreuna cu arbitrii asistenti Andrei Constantinescu (București), Vlad Bârleanu (București).

FC Botoșani: Andrei Andonie BURCĂ, Jonathan Emanuel RODRÍGUEZ, Andrei Ovidiu PIȚIAN, Andrei Alexandru PATACHE, Enriko PAPA, Hervin ONGENDA, Răzvan Constantin OAIDĂ, Cătălin Gheorghiță GOLOFCA, Martin FRAISL, Diego FABBRINI, George Andrei MIRON si rezervele: Aristidis SOILEDIS, Marian TÂRȘĂ, Eduard PAP, Lossémy KARABOUÉ, Marcel HOLZMANN, Andrei CHINDRIȘ, Laurențiu Cosmin BUȘ.

Gaz metan Mediaș: Boubacar FOFANA, Sorin Marian BUȘU, David CAIADO Dias, Marius Marcel CONSTANTIN, Antoni IVANOV, Ionuț Justinian LARIE, Sebastian MAILAT, Marian PLEAȘCĂ, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Mario Junior RONDÓN Fernández, Luis AURELIO si rezervele: Ricardo Jorge Cecília BATISTA, Mite CIKARSKI, Paul Costeluș COSTEA, Bradley DIALLO, ELY Ernesto Lopes FERNANDES, Andre MICAEL Pereira, YAZALDE Gomes Pinto.

In minutul 44, FC Botoșani - Gaz metan Mediaș, scor 1 - 0, gol din penalty transformat pentru FC Botoșani de Jonathan Emanuel RODRÍGUEZ
In minutul 49, schimbare, iese fundaș central Andrei Andonie BURCĂ si intra Marcel HOLZMANN
In minutul 66, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Marius Marcel CONSTANTIN. Gaz metan Mediaș va trebui sa trebui sa joace restul de 24 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 69, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Andrei Ovidiu PIȚIAN
In minutul 69, schimbare, iese rezervă Paul Costeluș COSTEA si intra Sebastian MAILAT
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș stânga Antoni IVANOV si intra Andre MICAEL Pereira
In minutul 73, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Cătălin Gheorghiță GOLOFCA
In minutul 78, schimbare, iese fundaș dreapta Marian PLEAȘCĂ si intra YAZALDE Gomes Pinto
In minutul 79, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Andrei Alexandru PATACHE
In minutul 79, schimbare, iese atacant Cătălin Gheorghiță GOLOFCA si intra Laurențiu Cosmin BUȘ
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, George Andrei MIRON
In minutul 87, schimbare, iese extremă dreapta Hervin ONGENDA si intra Marian TÂRȘĂ

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa FC Botoșani.

Marcel HOLZMANN
49’
66’ Marius CONSTANTIN