Data disputării 02.06.2019 - 21:10
Stadion Gaz metan
Localitatea Mediaș
Arbitru Florin Ovidiu Mazilu (Satu Mare)
Arbitri asistenţi Gabriel Bârjac (Zalău), Ionel Valentin Dumitru (Gherghița - Ph)
Arbitru observator Zoltan Szekely (Baia Mare)
Observator Mircea Călin (București)
Spectatori 1000

Meciul din data 02.06.2019 dintre echipele Gaz metan Mediaș si Concordia Chiajna se disputa in localitatea Mediaș pe stadionul Gaz metan. in fata a 1000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Florin Ovidiu Mazilu (Satu Mare) impreuna cu arbitrii asistenti Gabriel Bârjac (Zalău), Ionel Valentin Dumitru (Gherghița - Ph).

Gaz metan Mediaș: Roberto ROMEO, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Marian PLEAȘCĂ, Darius Dumitru OLARU, Ionuț Justinian LARIE, Antoni IVANOV, Bradley DIALLO, David CAIADO Dias, Luis AURELIO, YAZALDE Gomes Pinto, Mario Junior RONDÓN Fernández si rezervele: ELY Ernesto Lopes FERNANDES, Andre MICAEL Pereira, Sebastian MAILAT, Paul Costeluș COSTEA, Nasser CHAMED, Ricardo Jorge Cecília BATISTA.

Concordia Chiajna: NIVALDO Alves Freitas Santos, Andrei Răzvan PALIU, Alexandru STĂNICĂ, Petre Daniel IVANOVICI, Ionel Georgian MIȘU, Robert Mihai IVAN, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU, Nicușor FOTA, Ștefan Nicolae BĂRBOIANU, Tha'er Fayed BAWAB, Nicolás Martín GOROBSOV si rezervele: Marian Cosmin OBEDEANU, Joao MEIRA, Ghislain GUESSAN, Ionuț CONSTANTIN, Alessandro CAPARCO.

GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Mario Junior RONDÓN Fernández (mijlocaș stânga). In minutul 01 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si Concordia Chiajna, Gaz metan Mediaș deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Mario Junior RONDÓN Fernández (mijlocaș stânga). In minutul 05 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si Concordia Chiajna, scorul devine 2 - 0.
In minutul 29, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Nicușor FOTA
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de YAZALDE Gomes Pinto (atacant). In minutul 36 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si Concordia Chiajna, scorul devine 3 - 0.
In minutul 37, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Ștefan Nicolae BĂRBOIANU
GOOOL! Gol marcat pentru Concordia Chiajna de Nicolás Martín GOROBSOV (mijlocaș central). In minutul 45 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si Concordia Chiajna, scorul devine 3 - 1.
In minutul 63, schimbare, iese mijlocaș stânga Mario Junior RONDÓN Fernández si intra Paul Costeluș COSTEA
In minutul 67, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Nicolás Martín GOROBSOV
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș dreapta Darius Dumitru OLARU si intra Sebastian MAILAT
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș defensiv Luis AURELIO si intra ELY Ernesto Lopes FERNANDES
In minutul 79, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Petre Daniel IVANOVICI
In minutul 83, schimbare, iese mijlocaș dreapta Andrei Răzvan PALIU si intra Marian Cosmin OBEDEANU
In minutul 90, schimbare, iese atacant Tha'er Fayed BAWAB si intra Ionuț CONSTANTIN

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 1 pentru echipa Gaz metan Mediaș.

2 - 0 Mario RONDÓN 05’
29’ Nicușor FOTA
3 - 0 YAZALDE 36’
37’ Ștefan BĂRBOIANU
3 - 1 45’ Nicolás GOROBSOV
Mario RONDÓN
Paul COSTEA
63’
67’ Nicolás GOROBSOV
Darius OLARU
Sebastian MAILAT
70’
Luis AURELIO
ELY FERNANDES
74’
79’ Petre IVANOVICI
83’ Andrei Răzvan PALIU