Arbitri asistenţi Daniel Mitruți (Craiova), Daniel Hulubei (Vaslui)
Arbitru observator Laszlo Sajtos (Sibiu)
Observator Ioan Mironaș (Piatra Neamț)
Spectatori 6000

Meciul din data 21.07.2019 dintre echipele FC Politehnica Iași si Astra Giurgiu se disputa in localitatea Iași pe stadionul Emil Alexandrescu. in fata a 6000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Adrian Viorel Cojocaru (Galați) impreuna cu arbitrii asistenti Daniel Mitruți (Craiova), Daniel Hulubei (Vaslui).

FC Politehnica Iași: João Tiago ALMEIDA TEIXEIRA, Adrian Ionuț BĂLAN, Marius CHELARU, Ionuț Francisc CRISTEA, Bradley DIALLO, Denis RUSU, Ionuţ Constantin PANŢÂRU, Ovidiu HORŞIA, Adriàn GALLEGO Arias, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Juan Pablo PASSAGLIA si rezervele: Alessio CARLONE, Mario Rafaelo PIPOȘ, Luís Carlos Almada Soares PLATINI, RUBÉN MIÑO PERALTA, Marius Ovidiu MIHALACHE, Andrei CRISTEA.

Astra Giurgiu: Ljuban CREPULJA, Gabriel Bogdan SIMION, Risto RADUNOVIĆ, Florentin MATEI, David Beniamin LAZAR, Dinu GRAUR, Daniel GRAOVAC, Valentin GHEORGHE, Constantin Cristian DIMA, Julien Antoine BÈGUE, Denis ALIBEC si rezervele: David Adi TIRAM, Romario Răzvan MOISE, Vahid HAMBO, Ionuţ Ciprian BICEANU.

In minutul 34, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Adriàn GALLEGO Arias
In minutul 40, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Dinu GRAUR
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Cosmin Valentin FRĂSINESCU (fundaș central). In minutul 43 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Astra Giurgiu, FC Politehnica Iași deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 46, schimbare, iese extremă dreapta Valentin GHEORGHE si intra Romario Răzvan MOISE
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Ionuț Francisc CRISTEA si intra Luís Carlos Almada Soares PLATINI
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș stânga Ljuban CREPULJA si intra Ionuţ Ciprian BICEANU
In minutul 63, schimbare, iese mijlocaș central João Tiago ALMEIDA TEIXEIRA si intra Andrei CRISTEA
In minutul 70, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Ovidiu HORŞIA
In minutul 73, schimbare, iese extremă stânga Florentin MATEI si intra Vahid HAMBO
In minutul 75, schimbare, iese atacant Adrian Ionuț BĂLAN si intra Marius Ovidiu MIHALACHE
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Bradley DIALLO

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa FC Politehnica Iași.

Adrià GALLEGO 34’
40’ Dinu GRAUR
1 - 0 Cosmin FRĂSINESCU 43’
46’ Valentin V. GHEORGHE