Data disputării 03.08.2019 - 21:00
Stadion Ilie Oană
Localitatea Ploiești
Arbitru George Cătălin Găman (Craiova)
Arbitri asistenţi Adrian Radu Ghinguleac (București), Vladimir Urzică (Piatra Neamț)
Arbitru observator Adrian Vidan (București)
Observator Valentin Mateescu (Ploiești)
Spectatori 6000

Meciul din data 03.08.2019 dintre echipele Chindia Târgoviște si CFR 1907 Cluj se disputa in localitatea Ploiești pe stadionul Ilie Oană. in fata a 6000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru George Cătălin Găman (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Adrian Radu Ghinguleac (București), Vladimir Urzică (Piatra Neamț).

Chindia Târgoviște: Alexandru Constantin BENGA, Liviu Ionuţ MIHAI II, Marius Mădălin MARTAC, Mihai Daniel LECA, Denis Constantin DUMITRAȘCU, Cristian Georgian CHERCHEZ, Marian Mihai AIOANI, Mihai Alexandru NEICUȚESCU, Franck Alex Neeb-Noma Blaise YAMÉOGO, Daniel Ionuț NOVAC, Cristian Daniel NEGUȚ si rezervele: Daniel Constantin FLOREA, Alin DUDEA, Cornel DINU II, Robert NECIU, Vadim RAȚĂ, Iustin Alin POPESCU.

CFR 1907 Cluj: Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN, Cosmin Andrei VÂTCĂ, George Marius ȚUCUDEAN, Mike CESTOR Botuli, Ciprian Ioan DEAC, Ovidiu Ștefan HOBAN, Andrei Iosif MUREŞAN, Cătălin Mihai ITU, Ionuț Andrei PETELEU, Valentin Ionuţ COSTACHE, Mihai Ionuț BUTEAN si rezervele: Billel OMRANI, Claudiu Adrian Mihai PETRILA, Mateo SUŠIĆ, Yacouba SYLLA, Andrei Andonie BURCĂ, Luis AURELIO.

In minutul 13, cartonas galben primit de jucatorul echipei Chindia Târgoviște, Daniel Ionuț NOVAC
GOOOL! Gol marcat pentru Chindia Târgoviște de Mihai Alexandru NEICUȚESCU (atacant). In minutul 27 al partidei dintre Chindia Târgoviște si CFR 1907 Cluj, Chindia Târgoviște deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 28, schimbare, iese mijlocaș dreapta Cătălin Mihai ITU si intra Luis AURELIO
In minutul 44, cartonas galben primit de jucatorul echipei Chindia Târgoviște, Franck Alex Neeb-Noma Blaise YAMÉOGO
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de George Marius ȚUCUDEAN (atacant). In minutul 49 al partidei dintre Chindia Târgoviște si CFR 1907 Cluj, CFR 1907 Cluj reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 66, schimbare, iese atacant George Marius ȚUCUDEAN si intra Billel OMRANI
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN (mijlocaș stânga). In minutul 67 al partidei dintre Chindia Târgoviște si CFR 1907 Cluj, scorul devine 1 - 2.
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș defensiv Daniel Ionuț NOVAC si intra Vadim RAȚĂ
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș central Cristian Georgian CHERCHEZ si intra Daniel Constantin FLOREA
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Ciprian Ioan DEAC (extremă dreapta). In minutul 73 al partidei dintre Chindia Târgoviște si CFR 1907 Cluj, scorul devine 1 - 3.
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș stânga Franck Alex Neeb-Noma Blaise YAMÉOGO si intra Andrei Dragoș ȘERBAN
In minutul 87, schimbare, iese extremă stânga Valentin Ionuţ COSTACHE si intra Claudiu Adrian Mihai PETRILA

Meciul s-a incheiat cu scorul 4 - 1 pentru echipa CFR 1907 Cluj.

1 - 0 Mihai NEICUȚESCU 27’
28’ Cătălin ITU
Luis AURELIO
Blaise YAMÉOGO 44’
1 - 1 49’ George ȚUCUDEAN
66’ George ȚUCUDEAN
Billel OMRANI
1 - 2 67’ Adrian ALEXANDRU-PĂUN
Daniel NOVAC
Vadim RAȚĂ
70’
Cristian CHERCHEZ
Daniel FLOREA
70’
1 - 3 73’ Ciprian DEAC
Blaise YAMÉOGO
Andrei ȘERBAN
77’
87’ Valentin COSTACHE