Data disputării 25.08.2019 - 21:00
Stadion Gaz metan
Localitatea Mediaș
Arbitru Marius Avram (București)
Arbitri asistenţi Vladimir Urzică (Piatra Neamț), Ciprian Florin Danșa (Satu Mare)
Arbitru observator Eduard Dumitrescu (Pitești)
Observator Octavian Goga (Brașov)
Spectatori 6000

Meciul din data 25.08.2019 dintre echipele Gaz metan Mediaș si Fotbal Club FCSB se disputa in localitatea Mediaș pe stadionul Gaz metan. in fata a 6000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marius Avram (București) impreuna cu arbitrii asistenti Vladimir Urzică (Piatra Neamț), Ciprian Florin Danșa (Satu Mare).

Gaz metan Mediaș: Nicolao Manuel DUMITRU Cardoso, Roberto ROMEO, Darius Dumitru OLARU, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Boubacar FOFANA, Ionuț Justinian LARIE, ELY Ernesto Lopes FERNANDES, Lukáš DROPPA, Marius Marcel CONSTANTIN, Sergiu Florin BUȘ, Mihai VELISAR si rezervele: Neluț Stelian ROȘU, Răzvan Alin TRIF, Răzvan Ștefan POPA, Stephan Leonard DRĂGHICI, Mickael DIAKOTA, Nasser CHAMED, Ricardo Jorge Cecília BATISTA.

Fotbal Club FCSB: Ionuț Daniel VÂNĂ, Thierry MOUTINHO, Diogo Ferreira SALOMÃO, Andrei Daniel VLAD, Claudiu BELU-IORDACHE, Aristidis SOILEDIS, Mihai ROMAN I, Doru Mihai PINTILII, Răzvan Constantin OAIDĂ, Bojidar CHORBADJIYSKI, Iulian Lucian CRISTEA si rezervele: Ovidiu Marian POPESCU, Adrian POPA, Ionuţ Constantin PANŢÂRU, Ovidiu PERIANU, Harlem-Eddy GNOHÉRÉ, Andrei Ovidiu MARC, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN.

GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Darius Dumitru OLARU (mijlocaș stânga). In minutul 17 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si Fotbal Club FCSB, Gaz metan Mediaș deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 23, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Nicolao Manuel DUMITRU Cardoso
In minutul 29, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Iulian Lucian CRISTEA
In minutul 31, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Bojidar CHORBADJIYSKI
In minutul 35, schimbare, iese portar Andrei Daniel VLAD si intra Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN
In minutul 45+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Darius Dumitru OLARU
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Doru Mihai PINTILII si intra Ovidiu Marian POPESCU
In minutul 57, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN
In minutul 58, Gaz metan Mediaș - Fotbal Club FCSB, scor 2 - 0, gol din penalty transformat pentru Gaz metan Mediaș de Marius Marcel CONSTANTIN
In minutul 62, schimbare, iese fundaș dreapta Claudiu BELU-IORDACHE si intra Harlem-Eddy GNOHÉRÉ
In minutul 64, jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Iulian Lucian CRISTEA a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Fotbal Club FCSB ramane din minutul 64 in 10 jucatori.
In minutul 65, Gaz metan Mediaș - Fotbal Club FCSB, scor 3 - 0, gol din penalty transformat pentru Gaz metan Mediaș de Nicolao Manuel DUMITRU Cardoso
In minutul 66, schimbare, iese mijlocaș stânga Darius Dumitru OLARU si intra Mickael DIAKOTA
In minutul 73, schimbare, iese extremă stânga Nicolao Manuel DUMITRU Cardoso si intra Răzvan Ștefan POPA
In minutul 75, jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Bojidar CHORBADJIYSKI a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Fotbal Club FCSB ramane din minutul 75 in 9 jucatori.
In minutul 78, schimbare, iese fundaș dreapta Roberto ROMEO si intra Nasser CHAMED
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Mihai VELISAR (fundaș stânga). In minutul 85 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si Fotbal Club FCSB, scorul devine 4 - 0.
In minutul 87, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Mihai ROMAN I

Meciul s-a incheiat cu scorul 4 - 0 pentru echipa Gaz metan Mediaș.

Nicolao DUMITRU 23’
29’ Iulian CRISTEA
31’ Bojidar CHORBADJIYSKI
35’ Andrei VLAD
Cristian BĂLGRĂDEAN
Darius OLARU 45+2’
46’ Mihai PINTILII
Ovidiu POPESCU
57’ Cristian BĂLGRĂDEAN
2 - 0 penalty Marius CONSTANTIN 58’
62’ Claudiu BELU-IORDACHE
Harlem GNOHÉRÉ
64’ Iulian CRISTEA
3 - 0 penalty Nicolao DUMITRU 65’
Darius OLARU
Mickael DIAKOTA
66’
Nicolao DUMITRU
Răzvan POPA
73’
75’ Bojidar CHORBADJIYSKI