Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - Dinamo Bucharest - 02.09.2019 English version
Data disputării 02.09.2019 - 21:00
Localitatea Sfântu Gheorghe
Arbitru Ovidiu Hațegan (Arad)
Arbitri asistenţi Octavian Șovre (Satu Mare), Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava)
Arbitru observator Dan Victor Berbecaru (Rm Vâlcea)
Observator Dan Potocianu (Reșița)
Spectatori 4400

Meciul din data 02.09.2019 dintre echipele Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si Dinamo București se disputa in localitatea Sfântu Gheorghe pe stadionul Municipal. in fata a 4400 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Ovidiu Hațegan (Arad) impreuna cu arbitrii asistenti Octavian Șovre (Satu Mare), Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava).

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe: FEJÉR Bela Csongor, Hugo KONONGO, Peter GÁL-ANDREZLY, István Sándor FÜLÖP, Szabolcs KILYEN, Nicolae CARNAT, Hrvoje BARIŠIĆ, Gabriel Cristian VAŞVARI, Pavol ŠAFRANKO, Stefan VELEV, Răzvan TINCU si rezervele: Horaţiu Alexandru MOLDOVAN, Edgar Nicaise Constant SALLI, Goran KARANOVIĆ, Dylan Armando FLORES Knowles, Rachid Ahmed BOUHENNA, Marius ȘTEFĂNESCU.

Dinamo București: Dan Nicolae NISTOR, Mihai Cristian POPESCU, Deian Cristian SORESCU, Riccardo PISCITELLI, Mihai Alexandru NEICUȚESCU, Mattia MONTINI, Linas KLIMAVIČIUS, Ioan Constantin FILIP, Diego FABBRINI, Laurențiu Nicolae CORBU, Denis CIOBOTARIU si rezervele: Daniel Iliuță POPA, Alexandru Ilie RĂUŢĂ, Cătălin George STRATON, GABRIEL Rodrigues de Moura, Robert Marian MOLDOVEANU, Ricardo Florin GRIGORE, Kévin BRU.

In minutul 43, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Răzvan TINCU
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central István Sándor FÜLÖP si intra Edgar Nicaise Constant SALLI
In minutul 53, schimbare, iese mijlocaș stânga Nicolae CARNAT si intra Goran KARANOVIĆ
In minutul 61, schimbare, iese extremă stânga Mihai Alexandru NEICUȚESCU si intra Daniel Iliuță POPA
In minutul 73, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Denis CIOBOTARIU
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș dreapta Deian Cristian SORESCU si intra Robert Marian MOLDOVEANU
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Daniel Iliuță POPA (rezervă). In minutul 83 al partidei dintre Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si Dinamo București, Dinamo București deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 89, schimbare, iese mijlocaș central Diego FABBRINI si intra Alexandru Ilie RĂUŢĂ

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Dinamo București.

Edgar SALLI
46’
Nicolae CARNAT
Goran KARANOVIĆ
53’
61’ Mihai NEICUȚESCU
Daniel POPA
73’ Denis CIOBOTARIU