Data disputării 01.09.2019 - 21:00
Stadion Nicolae Dobrin
Localitatea Pitești
Arbitru Radu Petrescu (București)
Arbitri asistenţi Radu Adrian Ghinguleac (București), Valentin Avram (București)
Arbitru observator Corneliu Fecioru (București)
Observator Aurel Beldeanu (Craiova)
Spectatori 4755

Meciul din data 01.09.2019 dintre echipele Fotbal Club FCSB si FC Viitorul se disputa in localitatea Pitești pe stadionul Nicolae Dobrin. in fata a 4755 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Radu Petrescu (București) impreuna cu arbitrii asistenti Radu Adrian Ghinguleac (București), Valentin Avram (București).

Fotbal Club FCSB: Valentin Iulian CREȚU, Florinel Teodor COMAN, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN, Adrian Ioan HORA, Ionuț Daniel VÂNĂ, Aristidis SOILEDIS, Adrian POPA, Doru Mihai PINTILII, Ionuţ Constantin PANŢÂRU, Răzvan Constantin OAIDĂ, Ovidiu Marian POPESCU si rezervele: Claudiu BELU-IORDACHE, Florin Lucian TĂNASE, Diogo Ferreira SALOMÃO, Mihai ROMAN I, Toma NIGA, Thierry MOUTINHO, Harlem-Eddy GNOHÉRÉ.

FC Viitorul: Cătălin Vasile CĂBUZ, George Dănuț GANEA, Lyes Hafid HOURI, Paul Alexandru IACOB, Gabriel Cristian IANCU, Sebastian MLADEN, Rivaldo Vítor Borba Ferreira Júnior RIVALDINHO, Bogdan Ionuț ŢÂRU, Radu Ștefăniță BOBOC, Andrei Viorel ARTEAN, Vlad Alexandru ACHIM si rezervele: Steliano FILIP, Carlo CASAP, Andrei Virgil CIOBANU, Valentin Alexandru COJOCARU, Bradley DE NOOIJER, Andreas Cristian CALCAN, Alexi Paul PITU.

In minutul 33, schimbare, iese extremă stânga George Dănuț GANEA si intra Andrei Virgil CIOBANU
In minutul 33, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Ovidiu Marian POPESCU
In minutul 35, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Răzvan Constantin OAIDĂ
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Adrian POPA (extremă dreapta). In minutul 38 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si FC Viitorul, Fotbal Club FCSB deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 42, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Viitorul, Paul Alexandru IACOB
GOOOL! Gol marcat pentru FC Viitorul de Gabriel Cristian IANCU (extremă dreapta). In minutul 45+1 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si FC Viitorul, FC Viitorul reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 46, schimbare, iese fundaș central Paul Alexandru IACOB si intra Steliano FILIP
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga Ionuț Daniel VÂNĂ si intra Thierry MOUTINHO
In minutul 46, schimbare, iese atacant Adrian Ioan HORA si intra Harlem-Eddy GNOHÉRÉ
In minutul 57, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Viitorul, Steliano FILIP
In minutul 62, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Viitorul, Lyes Hafid HOURI
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Harlem-Eddy GNOHÉRÉ (rezervă). In minutul 65 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si FC Viitorul, scorul devine 2 - 1.
In minutul 66, schimbare, iese mijlocaș stânga Lyes Hafid HOURI si intra Bradley DE NOOIJER
In minutul 90+3, schimbare, iese extremă dreapta Adrian POPA si intra Mihai ROMAN I

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Fotbal Club FCSB.