Arbitri asistenţi Valentin Avram (București), Vladimir Urzică (Piatra Neamț)
Arbitru observator Marian Dorobanțu (Buzău)
Observator Marin Petrache (Săbăreni)
Spectatori 250

Meciul din data 30.09.2019 dintre echipele FC Politehnica Iași si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe se disputa in localitatea Botoșani pe stadionul Municipal. in fata a 250 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Cătălin Popa (Pitești) impreuna cu arbitrii asistenti Valentin Avram (București), Vladimir Urzică (Piatra Neamț).

FC Politehnica Iași: Adrian Ionuț BĂLAN, Andrei CRISTEA, Ștefan TÂRNOVANU, Andrei RADU, Luís Carlos Almada Soares PLATINI, Marius Ovidiu MIHALACHE, Florian LOSHAJ, Ovidiu HORŞIA, Adriàn GALLEGO Arias, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Bradley DIALLO si rezervele: Cosmin Marian BÂRNOI, Denis RUSU, Doru POPADIUC, Juan Pablo PASSAGLIA, Rodny Lopes CABRAL, Ionuț Francisc CRISTEA, Marius CHELARU.

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe: Szabolcs KILYEN, Octavian Ronaldo DEACONU, FEJÉR Bela Csongor, Goran KARANOVIĆ, Rachid Ahmed BOUHENNA, Răzvan TINCU, Gabriel Cristian VAŞVARI, Stefan VELEV, Pavol ŠAFRANKO, Florin Bogdan ŞTEFAN, Nicolae CARNAT si rezervele: Dylan Armando FLORES Knowles, István Sándor FÜLÖP, Peter GÁL-ANDREZLY, Roland NICZULY, Edgar Nicaise Constant SALLI, Marius ȘTEFĂNESCU.

In minutul 34, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Bradley DIALLO
In minutul 37, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Nicolae CARNAT
In minutul 46, schimbare, iese fundaș central Bradley DIALLO si intra Juan Pablo PASSAGLIA
In minutul 64, schimbare, iese mijlocaș stânga Ovidiu HORŞIA si intra Cosmin Marian BÂRNOI
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Juan Pablo PASSAGLIA (rezervă). In minutul 70 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, FC Politehnica Iași deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș stânga Nicolae CARNAT si intra Peter GÁL-ANDREZLY
In minutul 75, schimbare, iese mijlocaș central Stefan VELEV si intra Dylan Armando FLORES Knowles
In minutul 75, schimbare, iese mijlocaș central Andrei CRISTEA si intra Marius CHELARU
In minutul 79, schimbare, iese rezervă Peter GÁL-ANDREZLY si intra Edgar Nicaise Constant SALLI
GOOOL! Gol marcat pentru Sepsi OSK Sfântu Gheorghe de Răzvan TINCU (fundaș central). In minutul 80 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Sepsi OSK Sfântu Gheorghe reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 1 - 1.

Bradley DIALLO 34’
37’ Nicolae CARNAT
Bradley DIALLO
Juan PASSAGLIA
46’
Ovidiu HORŞIA
Cosmin BÂRNOI
64’
1 - 0 Juan PASSAGLIA 70’
72’ Nicolae CARNAT
Peter GÁL-ANDREZLY
75’ Stefan VELEV
Dylan FLORES
Andrei CRISTEA
Marius CHELARU
75’
79’ Peter GÁL-ANDREZLY