Arbitri asistenţi Alexandru Vodă (Alba Iulia), Stelian Slabu (Brașov)
Arbitru observator Zoltan Szekely (Baia Mare)
Observator Ioan Bogdan (Arad)
Spectatori 1500

Meciul din data 05.10.2019 dintre echipele Gaz metan Mediaș si se disputa in localitatea Mediaș pe stadionul Gaz metan. in fata a 1500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marian Barbu (Făgăraș) impreuna cu arbitrii asistenti Alexandru Vodă (Alba Iulia), Stelian Slabu (Brașov).

Gaz metan Mediaș: Mihai VELISAR, Sergiu Florin BUȘ, Neluț Stelian ROȘU, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Marian PLEAȘCĂ, Ionuț Justinian LARIE, ELY Ernesto Lopes FERNANDES, Lukáš DROPPA, Marius Marcel CONSTANTIN, Nicolao Manuel DUMITRU Cardoso, Darius Dumitru OLARU si rezervele: Răzvan Alin TRIF, Moussa SANOH, Roberto ROMEO, Răzvan Ștefan POPA, Stephan Leonard DRĂGHICI, Nasser CHAMED, Ricardo Jorge Cecília BATISTA.

: Alexandru BUZIUC, Laurențiu Cosmin BUȘ, Eugeniu CEBOTARU, George Cristian MERLOI, MIGUEL José Oliveira Silva SANTOS, Răzvan Bogdan PATRICHE, Paul Ovidiu PÂRVULESCU, Andrei RĂUȚĂ, Jakub VOJTUŠ, Adrian Gheorghe ŞUT, Florin Vasile ACHIM si rezervele: Alon NETZER, Okan CHATZITERZOGLOU, Mihai DOBRESCU, Robert ION, Philippe NSIAH, Imrane Oulad OMAR, Octavian Gabriel VÂLCEANU.

In minutul 09, cartonas galben primit de jucatorul echipei , George Cristian MERLOI
In minutul 28, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Marian PLEAȘCĂ
In minutul 46, schimbare, iese fundaș dreapta Marian PLEAȘCĂ si intra Roberto ROMEO
In minutul 54, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Ionuț Justinian LARIE
In minutul 60, schimbare, iese extremă dreapta ELY Ernesto Lopes FERNANDES si intra Nasser CHAMED
In minutul 61, schimbare, iese mijlocaș dreapta George Cristian MERLOI si intra Imrane Oulad OMAR
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Sergiu Florin BUȘ (atacant). In minutul 71 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si , Gaz metan Mediaș deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Nicolao Manuel DUMITRU Cardoso (extremă stânga). In minutul 72 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si , scorul devine 2 - 0.
In minutul 73, schimbare, iese atacant Jakub VOJTUŠ si intra Philippe NSIAH
In minutul 77, schimbare, iese extremă stânga Nicolao Manuel DUMITRU Cardoso si intra Răzvan Ștefan POPA
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș stânga Laurențiu Cosmin BUȘ si intra Robert ION
GOOOL! Gol marcat pentru de Răzvan Bogdan PATRICHE (fundaș central). In minutul 84 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si , scorul devine 2 - 1.
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Lukáš DROPPA
In minutul 90, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Răzvan Ștefan POPA

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Gaz metan Mediaș.