CFR 1907 Cluj - CS Universitatea Craiova - 19.10.2019 English version
Data disputării 19.10.2019 - 20:30
Localitatea Cluj
Arbitru Radu Petrescu (București)
Arbitri asistenţi Adrian Radu Ghinguleac (București), Mircea Mihail Grigoriu (București)
Arbitru observator Marian Dorobanțu (Buzău)
Observator Paul Cazan (București)
Spectatori 6000

Meciul din data 19.10.2019 dintre echipele CFR 1907 Cluj si CS Universitatea Craiova se disputa in localitatea Cluj pe stadionul Dr. Constantin Rădulescu. in fata a 6000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Radu Petrescu (București) impreuna cu arbitrii asistenti Adrian Radu Ghinguleac (București), Mircea Mihail Grigoriu (București).

CFR 1907 Cluj: Cătălin Mihai ITU, Lacina TRAORÉ, Mateo SUŠIĆ, Michaël PEREIRA, PAULO VINÍCIUS de Souza Nascimento, Ovidiu Ștefan HOBAN, Emmanuel Juan CULIO, Valentin Ionuţ COSTACHE, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA, Kévin BOLI, Giedrius ARLAUSKIS si rezervele: Damjan ĐOKOVIĆ, Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN, Claudiu Adrian Mihai PETRILA, Alexandru Ștefan PAŞCANU, Billel OMRANI, Cătălin Gheorghiță GOLOFCA, JESÚS Fernández Collado.

CS Universitatea Craiova: Uroš ĆOSIĆ, Goran ZAKARIĆ, Ștefan Marinel VLĂDOIU, Bogdan Ilie VĂTĂJELU, Mirko PIGLIACELLI, Valentin Mihai MIHĂILĂ, Alexandru MĂŢEL, Andrei Virgil IVAN, Alexandru CICÂLDĂU, Mihai Alexandru BĂLAȘA, Stephane ACKA si rezervele: Ștefan BAIARAM, Laurențiu POPESCU, Ivan MARTIĆ, Renato KELIĆ, Carlos Manuel dos Santos FORTES, Cristian BĂRBUȚ, Alexandru MATEIU.

In minutul 27, schimbare, iese mijlocaș dreapta Cătălin Mihai ITU si intra Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN
In minutul 29, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Valentin Mihai MIHĂILĂ
In minutul 55, schimbare, iese extremă stânga Valentin Mihai MIHĂILĂ si intra Carlos Manuel dos Santos FORTES
In minutul 56, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Emmanuel Juan CULIO
In minutul 62, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Mihai Alexandru BĂLAȘA
In minutul 65, schimbare, iese fundaș central Mihai Alexandru BĂLAȘA si intra Renato KELIĆ
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Lacina TRAORÉ (atacant). In minutul 70 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si CS Universitatea Craiova, CFR 1907 Cluj deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 72, schimbare, iese atacant Lacina TRAORÉ si intra Billel OMRANI
In minutul 75, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Michaël PEREIRA
In minutul 77, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Bogdan Ilie VĂTĂJELU
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Billel OMRANI (rezervă). In minutul 78 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si CS Universitatea Craiova, scorul devine 2 - 0.
In minutul 80, schimbare, iese extremă dreapta Goran ZAKARIĆ si intra Cristian BĂRBUȚ
In minutul 83, schimbare, iese extremă stânga Michaël PEREIRA si intra Damjan ĐOKOVIĆ
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Andrei Virgil IVAN

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa CFR 1907 Cluj.

Adrian ALEXANDRU-PĂUN
27’
29’ Valentin MIHĂILĂ
55’ Valentin MIHĂILĂ