FC Botoșani - Fotbal Club FCSB - 09.11.2019 English version
Data disputării 09.11.2019 - 20:30
Localitatea Botoșani
Arbitru Iulian Călin (Ștefănești - Ag)
Arbitri asistenţi Octavian Șovre (Satu Mare), George Florin Neacșu (Câmpulung Mus)
Arbitru observator Marian Dorobanțu (Buzău)
Observator Eduard Alexandru (București)
Spectatori 5000

Meciul din data 09.11.2019 dintre echipele FC Botoșani si Fotbal Club FCSB se disputa in localitatea Botoșani pe stadionul Municipal. in fata a 5000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Iulian Călin (Ștefănești - Ag) impreuna cu arbitrii asistenti Octavian Șovre (Satu Mare), George Florin Neacșu (Câmpulung Mus).

FC Botoșani: Stefan AŠKOVSKI, Alexandru ȚIGĂNAȘU, Minas CHALKIADAKIS, Andrei CHINDRIȘ, Denis Grațian HARUŢ, Hamidou KEYTA, George Andrei MIRON, Hervin ONGENDA, Eduard PAP, Enriko PAPA, Jonathan Emanuel RODRÍGUEZ si rezervele: Răzvan ANDRONIC, Juan Bautista CASCINI, Nikola KOLESOVS, Reagy Baah OFOSU, Andrei Alexandru PATACHE, Sofien MOUSSA.

Fotbal Club FCSB: Florinel Teodor COMAN, Valentin Iulian CREȚU, Iulian Lucian CRISTEA, Adrian Ioan HORA, Dennis MAN, Dragoş Ionuţ NEDELCU, Ionuţ Constantin PANŢÂRU, Bogdan PLANIĆ, Ovidiu Marian POPESCU, Florin Lucian TĂNASE, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN si rezervele: Olimpiu Vasile MORUȚAN, Bojidar CHORBADJIYSKI, Harlem-Eddy GNOHÉRÉ, Cristian Marian MANEA, Aristidis SOILEDIS, Andrei Daniel VLAD, Ionuț Daniel VÂNĂ.

In minutul 26, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Bogdan PLANIĆ
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Florinel Teodor COMAN (extremă stânga). In minutul 31 al partidei dintre FC Botoșani si Fotbal Club FCSB, Fotbal Club FCSB deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 46, schimbare, iese atacant Adrian Ioan HORA si intra Harlem-Eddy GNOHÉRÉ
In minutul 46, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Dennis MAN
In minutul 52, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Iulian Lucian CRISTEA
In minutul 53, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Hamidou KEYTA
In minutul 58, schimbare, iese atacant Minas CHALKIADAKIS si intra Sofien MOUSSA
In minutul 63, jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Bogdan PLANIĆ a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Fotbal Club FCSB ramane din minutul 63 in 10 jucatori.
In minutul 63, schimbare, iese mijlocaș central Dragoş Ionuţ NEDELCU si intra Olimpiu Vasile MORUȚAN
In minutul 73, schimbare, iese extremă stânga Florinel Teodor COMAN si intra Aristidis SOILEDIS
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Harlem-Eddy GNOHÉRÉ (rezervă). In minutul 74 al partidei dintre FC Botoșani si Fotbal Club FCSB, scorul devine 0 - 2.
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș central Hervin ONGENDA si intra Reagy Baah OFOSU
In minutul 81, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Harlem-Eddy GNOHÉRÉ
In minutul 84, schimbare, iese mijlocaș dreapta Stefan AŠKOVSKI si intra Răzvan ANDRONIC
In minutul 90, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Sofien MOUSSA

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Fotbal Club FCSB.