Arbitri asistenţi Alexandru Vodă (Alba Iulia), Adrian Popescu (Craiova)
Arbitru observator Adrian Vidan (București)
Observator Romulus Gabor (Hunedoara)
Spectatori 4000

Meciul din data 01.12.2019 dintre echipele FC Hermannstadt si CFR 1907 Cluj se disputa in localitatea Sibiu pe stadionul Municipal. in fata a 4000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Lucian Rusandu (Sf Gheorghe) impreuna cu arbitrii asistenti Alexandru Vodă (Alba Iulia), Adrian Popescu (Craiova).

FC Hermannstadt: Alexandru VODĂ, Ousmane Diarassouba VIERA, Ionuț STOICA, Petrișor Ionuț PETRESCU, Raul Marian OPRUȚ, Srdjan LUCHIN, Răzvan Ionuţ DÂLBEA, Lucian Mihai DUMITRIU, Gabriel DEBELJUH, CRISTIANO Pereira Figueiredo, Sorin Marian BUȘU si rezervele: Andrei Ioan CORDEA, Daniel Vasile TĂTAR, Kévin Ramon RIMANE, ROMÁRIO Santos Pires, Mattia PERSANO, Emanuel NOVO Rodrigues, Daniel OFFENBACHER.

CFR 1907 Cluj: Kévin BOLI, Mihai Cătălin BORDEIANU, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA, Valentin Ionuţ COSTACHE, Ciprian Ioan DEAC, JESÚS Fernández Collado, Ovidiu Ștefan HOBAN, Cătălin Mihai ITU, PAULO VINÍCIUS de Souza Nascimento, Mateo SUŠIĆ, Lacina TRAORÉ si rezervele: Billel OMRANI, Cătălin Gheorghiță GOLOFCA, Alexandru Ștefan PAŞCANU, Ionuț Andrei PETELEU, Mario Junior RONDÓN Fernández, Adrian Vasile RUS, Yacouba SYLLA.

In minutul 11, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, Sorin Marian BUȘU
In minutul 41, schimbare, iese atacant Gabriel DEBELJUH si intra ROMÁRIO Santos Pires
In minutul 46, schimbare, iese extremă stânga Valentin Ionuţ COSTACHE si intra Billel OMRANI
In minutul 49, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, Ousmane Diarassouba VIERA
In minutul 52, schimbare, iese extremă dreapta Alexandru VODĂ si intra Mattia PERSANO
In minutul 55, schimbare, iese fundaș central Kévin BOLI si intra Alexandru Ștefan PAŞCANU
In minutul 64, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, Srdjan LUCHIN
In minutul 69, schimbare, iese fundaș dreapta Srdjan LUCHIN si intra Kévin Ramon RIMANE
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș dreapta Cătălin Mihai ITU si intra Mario Junior RONDÓN Fernández
In minutul 78, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Billel OMRANI
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Billel OMRANI (rezervă). In minutul 79 al partidei dintre FC Hermannstadt si CFR 1907 Cluj, CFR 1907 Cluj deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 83, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Alexandru Ștefan PAŞCANU
In minutul 85, FC Hermannstadt - CFR 1907 Cluj, scor 1 - 1, gol din penalty transformat pentru FC Hermannstadt de Petrișor Ionuț PETRESCU
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, CRISTIANO Pereira Figueiredo

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 1 - 1.

ROMÁRIO PIRES
41’
46’ Valentin COSTACHE