Arbitri asistenţi Vasile Marinescu (București), Ovidiu Artene (Vaslui)
Arbitru observator Costin Ioan Toma (Piatra Neamț)
Observator Aurel Beldeanu (Craiova)
Spectatori 400

Meciul din data 29.11.2019 dintre echipele Astra Giurgiu si Gaz metan Mediaș se disputa in localitatea Giurgiu pe stadionul Marin Anastasovici. in fata a 400 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Istvan Kovacs (Carei) impreuna cu arbitrii asistenti Vasile Marinescu (București), Ovidiu Artene (Vaslui).

Astra Giurgiu: Constantin Valentin BUDESCU, Denis ALIBEC, Constantin Cristian DIMA, Gabriel Sebastian TAMAȘ, Gabriel Bogdan SIMION, Risto RADUNOVIĆ, David Beniamin LAZAR, Daniel GRAOVAC, Valentin GHEORGHE, Ljuban CREPULJA, Mihai Cosmin RĂDUȚ si rezervele: David BRUNO, Ionuţ Ciprian BICEANU, Andrei TRUSESCU, Oumare TOUNKARA, Florentin MATEI, Gabriel Nicolae ENACHE.

Gaz metan Mediaș: Ionuț Justinian LARIE, Lukáš DROPPA, ELY Ernesto Lopes FERNANDES, Boubacar FOFANA, Marius Marcel CONSTANTIN, Darius Dumitru OLARU, Marian PLEAȘCĂ, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Mihai VELISAR, Sergiu Florin BUȘ, Nicolao Manuel DUMITRU Cardoso si rezervele: Stephan Leonard DRĂGHICI, Răzvan Ștefan POPA, Roberto ROMEO, Neluț Stelian ROȘU, Mickael DIAKOTA, Nasser CHAMED.

In minutul 07, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Ionuț Justinian LARIE
In minutul 22, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Ljuban CREPULJA
In minutul 24, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Daniel GRAOVAC
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Denis ALIBEC (atacant). In minutul 26 al partidei dintre Astra Giurgiu si Gaz metan Mediaș, Astra Giurgiu deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 36, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Marius Marcel CONSTANTIN
In minutul 43, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Gabriel Sebastian TAMAȘ
In minutul 57, schimbare, iese mijlocaș central Valentin GHEORGHE si intra Gabriel Nicolae ENACHE
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș defensiv Lukáš DROPPA si intra Neluț Stelian ROȘU
In minutul 69, schimbare, iese mijlocaș central ELY Ernesto Lopes FERNANDES si intra Nasser CHAMED
In minutul 79, schimbare, iese fundaș dreapta Marian PLEAȘCĂ si intra Stephan Leonard DRĂGHICI
In minutul 80, schimbare, iese atacant Denis ALIBEC si intra Ionuţ Ciprian BICEANU
In minutul 88, schimbare, iese atacant Constantin Valentin BUDESCU si intra Oumare TOUNKARA

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Astra Giurgiu.

DUMITRU
07’ Ionuț LARIE
Ljuban CREPULJA 22’
Daniel GRAOVAC 24’
1 - 0 Denis ALIBEC 26’
36’ Marius CONSTANTIN