FC Hermannstadt - CSM Politehnica Iași - 21.12.2019 English version
Data disputării 21.12.2019 - 14:30
Localitatea Sibiu
Arbitru Andrei Florin Chivulete (București)
Arbitri asistenţi Adrian Radu Ghinguleac (București), Andrei Constantinescu (București)
Arbitru observator Florin Hîncu (Brașov)
Observator Viorel Ilinca (Pitești)
Spectatori 2500

Meciul din data 21.12.2019 dintre echipele FC Hermannstadt si FC Politehnica Iași se disputa in localitatea Sibiu pe stadionul Municipal. in fata a 2500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Andrei Florin Chivulete (București) impreuna cu arbitrii asistenti Adrian Radu Ghinguleac (București), Andrei Constantinescu (București).

FC Hermannstadt: Ousmane Diarassouba VIERA, YAZALDE Gomes Pinto, Kévin Ramon RIMANE, ROMÁRIO Santos Pires, Petrișor Ionuț PETRESCU, Raul Marian OPRUȚ, Daniel OFFENBACHER, Srdjan LUCHIN, Răzvan Ionuţ DÂLBEA, Andrei Ioan CORDEA, CRISTIANO Pereira Figueiredo si rezervele: Daniel Vasile TĂTAR, Afonso TAIRA, Ionuț STOICA, Emanuel NOVO Rodrigues, Lucian Mihai DUMITRIU, Lucian BUZAN, Sorin Marian BUȘU.

FC Politehnica Iași: Ovidiu HORŞIA, Cosmin Marian BÂRNOI, Adrian Ionuț BĂLAN, Bradley DIALLO, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Florian LOSHAJ, Răzvan Philippe ONEA, Juan Pablo PASSAGLIA, Luís Carlos Almada Soares PLATINI, Andrei RADU, Ștefan TÂRNOVANU si rezervele: Gai ASSULIN, Rodny Lopes CABRAL, Alessio CARLONE, Ionuț Francisc CRISTEA, Doru POPADIUC, Denis RUSU, Sorin Dănuţ ŞERBAN.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Hermannstadt de ROMÁRIO Santos Pires (mijlocaș dreapta). In minutul 12 al partidei dintre FC Hermannstadt si FC Politehnica Iași, FC Hermannstadt deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 21, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Luís Carlos Almada Soares PLATINI. FC Politehnica Iași va trebui sa trebui sa joace restul de 69 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 23, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, Ousmane Diarassouba VIERA
In minutul 26, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Ovidiu HORŞIA
In minutul 27, schimbare, iese extremă stânga Andrei Ioan CORDEA si intra Sorin Marian BUȘU
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Ovidiu HORŞIA si intra Ionuț Francisc CRISTEA
In minutul 58, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Florian LOSHAJ
In minutul 61, schimbare, iese extremă dreapta Petrișor Ionuț PETRESCU si intra Lucian Mihai DUMITRIU
In minutul 63, schimbare, iese mijlocaș central Cosmin Marian BÂRNOI si intra Alessio CARLONE
In minutul 65, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, Daniel OFFENBACHER
In minutul 74, schimbare, iese fundaș dreapta Răzvan Philippe ONEA si intra Rodny Lopes CABRAL
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș stânga Daniel OFFENBACHER si intra Afonso TAIRA
In minutul 90, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, Kévin Ramon RIMANE

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa FC Hermannstadt.