Data disputării 23.02.2020 - 20:00
Stadion Ion Oblemenco
Localitatea Craiova
Arbitru Marcel Bîrsan (București)
Arbitri asistenţi Ciprian Florin Danșa (Satu Mare), Mihai Marius Marica (Bistrița)
Arbitru observator Constantin Ștefan (București)
Observator Valentin Mateescu (Ploiești)
Spectatori 29000

Meciul din data 23.02.2020 dintre echipele CS Universitatea Craiova si CFR 1907 Cluj se disputa in localitatea Craiova pe stadionul Ion Oblemenco. in fata a 29000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marcel Bîrsan (București) impreuna cu arbitrii asistenti Ciprian Florin Danșa (Satu Mare), Mihai Marius Marica (Bistrița).

CS Universitatea Craiova: Mihai Alexandru BĂLAȘA, Alexandru MATEIU, Ivan MARTIĆ, Andrei Virgil IVAN, Alexandru CICÂLDĂU, Nicuşor Silviu BANCU, Dan Nicolae NISTOR, Uroš ĆOSIĆ, Mirko PIGLIACELLI, Luis Emanuel NIȚU, Valentin Mihai MIHĂILĂ si rezervele: Elvir KOLJIĆ, Antoni IVANOV, TIAGO Emanuel Canelas Almeida FERREIRA, Cristian BĂRBUȚ, Bogdan Ilie VĂTĂJELU, Ștefan Marinel VLĂDOIU, Laurențiu POPESCU.

CFR 1907 Cluj: Cătălin Mihai ITU, Mario Junior RONDÓN Fernández, Damjan ĐOKOVIĆ, Cristian Marian MANEA, Ovidiu Ștefan HOBAN, Alexandru Mihăiță CHIPCIU, Valentin Ionuţ COSTACHE, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA, Andrei Andonie BURCĂ, Giedrius ARLAUSKIS, Kévin BOLI si rezervele: Billel OMRANI, Claudiu Adrian Mihai PETRILA, Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN, Grzegorz SANDOMIERSKI, George Marius ȚUCUDEAN, Mike CESTOR Botuli, Mihai Cătălin BORDEIANU.

GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Mario Junior RONDÓN Fernández (atacant). In minutul 09 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si CFR 1907 Cluj, CFR 1907 Cluj deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 21, schimbare, iese atacant Luis Emanuel NIȚU si intra Elvir KOLJIĆ
In minutul 41, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Ivan MARTIĆ
In minutul 41, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Valentin Ionuţ COSTACHE
In minutul 51, schimbare, iese fundaș central Mihai Alexandru BĂLAȘA si intra TIAGO Emanuel Canelas Almeida FERREIRA
In minutul 66, schimbare, iese extremă stânga Valentin Ionuţ COSTACHE si intra Billel OMRANI
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Cristian Marian MANEA (fundaș dreapta). In minutul 67 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si CFR 1907 Cluj, scorul devine 0 - 2.
In minutul 74, schimbare, iese extremă dreapta Andrei Virgil IVAN si intra Cristian BĂRBUȚ
In minutul 80, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Alexandru Mihăiță CHIPCIU
In minutul 82, schimbare, iese extremă dreapta Alexandru Mihăiță CHIPCIU si intra Mihai Cătălin BORDEIANU
In minutul 87, schimbare, iese mijlocaș dreapta Cătălin Mihai ITU si intra Claudiu Adrian Mihai PETRILA
In minutul 90, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Uroš ĆOSIĆ

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa CFR 1907 Cluj.

Elvir KOLJIĆ
21’
Ivan MARTIĆ 41’
41’ Valentin COSTACHE
Mihai BĂLAȘA
Tiago FERREIRA
51’
66’ Valentin COSTACHE
Billel OMRANI
0 - 2 67’ Cristian MANEA
Andrei IVAN
Cristian BĂRBUȚ
74’
80’ Alexandru CHIPCIU
82’ Alexandru CHIPCIU