Arbitru Andrei Antonie (București)
Arbitri asistenţi Vlad Bârleanu (București), Adrian Vornicu (Iași)
Arbitru observator Cristian Nica (Ploiești)
Observator Dan Potocianu (Reșița)

Meciul din data 27.06.2020 dintre echipele Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si Viitorul Constanța se disputa in localitatea Sfântu Gheorghe pe stadionul Municipal. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Andrei Antonie (București) impreuna cu arbitrii asistenti Vlad Bârleanu (București), Adrian Vornicu (Iași).

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe: Goran KARANOVIĆ, Răzvan TINCU, Călin POPESCU, Roland NICZULY, Lóránt KOVÁCS, István Sándor FÜLÖP, Lóránd Levente FÜLÖP, Nicolae CARNAT, Rachid Ahmed BOUHENNA, Florin Bogdan ŞTEFAN, Gabriel Cristian VAŞVARI si rezervele: FEJÉR Bela Csongor, Octavian Ronaldo DEACONU, Balázs CSISZÉR, Daniel Marinel CELEA, Anass ACHAHBAR, Marius ȘTEFĂNESCU, Pavol ŠAFRANKO, Stefan VELEV.

Viitorul Constanța: Virgil Eugen GHIȚĂ, Rivaldo Vítor Borba Ferreira Júnior RIVALDINHO, Sebastian MLADEN, Cosmin Gabriel MATEI, Gabriel Cristian IANCU, Cristian George GANEA, Radu Ștefăniță BOBOC, Vlad Alexandru ACHIM, Andrei Viorel ARTEAN, Cătălin Vasile CĂBUZ, Andrei Virgil CIOBANU si rezervele: Árpád Ors György TORDAI, Louis MUNTEANU, Paul Alexandru IACOB, Carlo CASAP, Aurelian Ionuț CHIȚU, Bradley DE NOOIJER, Marco DULCA, Damien DUSSAUT, George Dănuț GANEA.

In minutul 11, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Nicolae CARNAT
In minutul 11, Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - Viitorul Constanța, scor 0 - 1, gol din penalty transformat pentru Viitorul Constanța de Gabriel Cristian IANCU
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Virgil Eugen GHIȚĂ (fundaș central). In minutul 17 al partidei dintre Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si Viitorul Constanța, scorul devine 0 - 2.
In minutul 32, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Rachid Ahmed BOUHENNA
In minutul 32, schimbare, iese mijlocaș dreapta Călin POPESCU si intra Marius ȘTEFĂNESCU
In minutul 36, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Radu Ștefăniță BOBOC
GOOOL! Gol marcat pentru Sepsi OSK Sfântu Gheorghe de Lóránd Levente FÜLÖP (mijlocaș stânga). In minutul 42 al partidei dintre Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si Viitorul Constanța, scorul devine 1 - 2.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central István Sándor FÜLÖP si intra Anass ACHAHBAR
In minutul 46, schimbare, iese atacant Goran KARANOVIĆ si intra Pavol ŠAFRANKO
In minutul 48, jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Nicolae CARNAT a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Sepsi OSK Sfântu Gheorghe ramane din minutul 48 in 10 jucatori.
In minutul 51, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Gabriel Cristian VAŞVARI
In minutul 56, schimbare, iese fundaș dreapta Radu Ștefăniță BOBOC si intra Damien DUSSAUT
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Cosmin Gabriel MATEI (extremă stânga). In minutul 58 al partidei dintre Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si Viitorul Constanța, scorul devine 1 - 3.
In minutul 59, schimbare, iese mijlocaș stânga Vlad Alexandru ACHIM si intra Bradley DE NOOIJER
In minutul 64, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Andrei Viorel ARTEAN
In minutul 65, Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - Viitorul Constanța, scor 2 - 3, gol din penalty transformat pentru Sepsi OSK Sfântu Gheorghe de Gabriel Cristian VAŞVARI
In minutul 65, schimbare, iese mijlocaș defensiv Gabriel Cristian VAŞVARI si intra Stefan VELEV
In minutul 67, schimbare, iese atacant Rivaldo Vítor Borba Ferreira Júnior RIVALDINHO si intra Louis MUNTEANU
In minutul 67, schimbare, iese extremă stânga Cosmin Gabriel MATEI si intra Aurelian Ionuț CHIȚU
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș central Andrei Viorel ARTEAN si intra Paul Alexandru IACOB
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș central Lóránt KOVÁCS si intra Balázs CSISZÉR
GOOOL! Gol marcat pentru Sepsi OSK Sfântu Gheorghe de Pavol ŠAFRANKO (rezervă). In minutul 86 al partidei dintre Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si Viitorul Constanța, Sepsi OSK Sfântu Gheorghe reuseste egalarea, scorul devine 3 - 3.

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 3 - 3.