1 - 4

CSM Politehnica Iași - Gaz metan Mediaș - 12.09.2020 English version
Data disputării 12.09.2020 - 18:00
Arbitru Adrian Viorel Cojocaru (Galați)
Arbitri asistenţi Vladimir Urzică (Piatra Neamț), Imre Laszlo Bucsi (Sf Gheorghe)
Arbitru observator Lucian Rusandu (Sf Gheorghe)

Meciul din data 12.09.2020 dintre echipele FC Politehnica Iași si Gaz metan Mediaș se disputa in localitatea Iași pe stadionul Emil Alexandrescu. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Adrian Viorel Cojocaru (Galați) impreuna cu arbitrii asistenti Vladimir Urzică (Piatra Neamț), Imre Laszlo Bucsi (Sf Gheorghe).

FC Politehnica Iași: Teodor AXINTE, Nikolaos BAXEVANOS, Sorin Marian BUȘU, Andreas Cristian CALCAN, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Marius Ovidiu MIHALACHE, Răzvan Philippe ONEA, Juan Pablo PASSAGLIA, Luís Carlos Almada Soares PLATINI, Floriano VANZO, Dženan ZAJMOVIĆ si rezervele: .

Gaz metan Mediaș: Răzvan Alin TRIF, Ondřej BAČO, Mihai Ionuț BUTEAN, Sergiu Robert CIOCAN, Alexandru BUZBUCHI, Octavian Ronaldo DEACONU, Lukáš DROPPA, Ionuț Justinian LARIE, Răzvan Ștefan POPA, Roberto ROMEO, Mihai VELISAR si rezervele: .

GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Dženan ZAJMOVIĆ (atacant). In minutul 03 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Gaz metan Mediaș, FC Politehnica Iași deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Sergiu Robert CIOCAN (atacant). In minutul 08 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Gaz metan Mediaș, Gaz metan Mediaș reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Roberto ROMEO (mijlocaș dreapta). In minutul 30 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Gaz metan Mediaș, scorul devine 1 - 2.
In minutul 44, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Roberto ROMEO
In minutul 46, schimbare, iese fundaș central Nikolaos BAXEVANOS si intra Nicandro BREEVELD
In minutul 49, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Floriano VANZO
In minutul 57, schimbare, iese mijlocaș dreapta Roberto ROMEO si intra Nasser CHAMED
In minutul 57, schimbare, iese atacant Sergiu Robert CIOCAN si intra Moussa SANOH
In minutul 59, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Cosmin Valentin FRĂSINESCU
In minutul 67, schimbare, iese atacant Dženan ZAJMOVIĆ si intra Andrei CRISTEA
In minutul 67, FC Politehnica Iași - Gaz metan Mediaș, scorul este 1 - 3. Autogol, inscris de Sorin Marian BUȘU
In minutul 70, schimbare, iese extremă stânga Andreas Cristian CALCAN si intra Doru POPADIUC
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș dreapta Mihai VELISAR si intra Luis Emanuel NIȚU
In minutul 72, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Răzvan Philippe ONEA
In minutul 75, schimbare, iese fundaș central Cosmin Valentin FRĂSINESCU si intra Donaldo AÇKA
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Octavian Ronaldo DEACONU (mijlocaș central). In minutul 82 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Gaz metan Mediaș, scorul devine 1 - 4.
In minutul 87, schimbare, iese mijlocaș stânga Răzvan Alin TRIF si intra GABRIEL Rodrigues de Moura
In minutul 87, schimbare, iese mijlocaș defensiv Răzvan Ștefan POPA si intra Fernander KASSAI
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Fernander KASSAI

Meciul s-a incheiat cu scorul 4 - 1 pentru echipa Gaz metan Mediaș.

1 - 2 30’ Roberto ROMEO
44’ Roberto ROMEO
Nikolaos BAXEVANOS
Nicandro BREEVELD
46’
Floriano VANZO 49’
57’ Roberto ROMEO
Nasser CHAMED
57’ Sergiu CIOCAN
Moussa SANOH
Cosmin FRĂSINESCU 59’
Dženan ZAJMOVIĆ
Andrei CRISTEA
67’
1 - 3 autogol Sorin BUŞU 67’
Andreas CALCAN
Doru POPADIUC
70’
72’ Mihai VELISAR
Luis NIȚU
Răzvan ONEA 72’
Cosmin FRĂSINESCU
Donaldo AÇKA
75’
1 - 4 82’ Ronaldo DEACONU
87’ Răzvan Alin TRIF
GABRIEL
87’ Răzvan POPA
Fernander KASSAI
90+3’ Fernander KASSAI