Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-



Liga 2 - Sezonul 2019-2020

Etapa: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21


Romania Liga 2 - Standings  2019-2020/ Romania Liga 2 - Standings 2019-2020/

Clasament si etape din Liga 2

  Clasament: General Acasa Deplasare Retur   Ultima actualizare
09 Decembrie 2019
Pozitie in clasament Echipa Meciuri V E I Goluri G.dif. Puncte
1 UTA Arad 19 11 5 3 36-13 23 38
2 CS Mioveni 20 10 7 3 35-19 16 37
3 Rapid București 20 10 5 5 32-19 13 35
4 FC Argeș Pitești 20 9 6 5 28-23 5 33
5 Turris Oltul Turnu-Măgurele 19 9 5 5 33-24 9 32
6 ASU Poli Timişoara 20 8 7 5 19-10 9 31
7 Metaloglobus București 20 8 7 5 23-16 7 31
8 Petrolul Ploiești 20 8 7 5 19-19 0 31
9 SSC Farul Constanţa 20 8 5 7 24-18 6 29
10 Gloria Buzău 20 8 4 8 30-25 5 28
11 Dunărea Călărași 20 7 6 7 26-26 0 27
12 Viitorul Târgu-Jiu 20 7 6 7 26-27 -1 27
13 Universitatea Cluj 20 5 9 6 24-21 3 24
14 Ripensia Timișoara 20 5 9 6 24-30 -6 24
15 AFK Csíkszereda 20 6 6 8 15-22 -7 24
16 Concordia Chiajna 18 5 6 7 16-23 -7 21
17 CSM Reșița 20 4 6 10 25-34 -9 18
18 Sportul Snagov 20 2 3 15 18-52 -34 9
19 Pandurii Târgu-Jiu 20 1 5 14 9-41 -32 8
20 Daco-Getica București 0 0 0 0 0-0 0 0
*V = Victorii; E = Meciuri terminate la egalitate; I = Infrangeri; G.dif = Diferenta dintre golurile date si golurile primite.
*Poate exista o intarziere de pana la doua ore de la incheierea unui meci pana la actualizarea clasamentului.
Liga 2 Etapa 1
02.08.2019 CSM Reșița
2 - 0
  Universitatea Cluj Comparatie
03.08.2019 Concordia Chiajna
-
Daco-Getica București Comparatie
03.08.2019 Turris Oltul Turnu-Măgurele
2 - 0
  Pandurii Târgu-Jiu Comparatie
03.08.2019 Viitorul Târgu-Jiu
2 - 1
  Sportul Snagov Comparatie
03.08.2019 UTA Arad
3 - 0
  Dunărea Călărași Comparatie
03.08.2019 ASU Poli Timişoara
0 - 1
  CS Mioveni Comparatie
03.08.2019 Rapid București
0 - 0
  SSC Farul Constanţa Comparatie
04.08.2019 Gloria Buzău
1 - 0
  AFK Csíkszereda Comparatie
04.08.2019 Metaloglobus București
1 - 2
  Petrolul Ploiești Comparatie
06.08.2019 FC Argeș Pitești
1 - 2
  Ripensia Timișoara Comparatie

Liga 2 Etapa 2
10.08.2019 Daco-Getica București
-
Turris Oltul Turnu-Măgurele Comparatie
10.08.2019 CS Mioveni
1 - 1
  CSM Reșița Comparatie
10.08.2019 SSC Farul Constanţa
1 - 0
  Dunărea Călărași Comparatie
10.08.2019 AFK Csíkszereda
3 - 0
  Metaloglobus București Comparatie
10.08.2019 Pandurii Târgu-Jiu
0 - 3
  ASU Poli Timişoara Comparatie
10.08.2019 Ripensia Timișoara
1 - 2
  Gloria Buzău Comparatie
10.08.2019 Rapid București
3 - 1
  Concordia Chiajna Comparatie
11.08.2019 Sportul Snagov
0 - 3
  FC Argeș Pitești Comparatie
11.08.2019 Universitatea Cluj
3 - 0
  Viitorul Târgu-Jiu Comparatie
12.08.2019 Petrolul Ploiești
0 - 3
  UTA Arad Comparatie

Liga 2 Etapa 3
17.08.2019 ASU Poli Timişoara
-
Daco-Getica București Comparatie
17.08.2019 Metaloglobus București
3 - 0
  Ripensia Timișoara Comparatie
17.08.2019 CSM Reșița
3 - 1
  Pandurii Târgu-Jiu Comparatie
17.08.2019 Gloria Buzău
7 - 0
  Sportul Snagov Comparatie
17.08.2019 UTA Arad
3 - 0
  AFK Csíkszereda Comparatie
17.08.2019 Viitorul Târgu-Jiu
0 - 1
  CS Mioveni Comparatie
17.08.2019 FC Argeș Pitești
1 - 0
  Universitatea Cluj Comparatie
18.08.2019 Concordia Chiajna
2 - 1
  SSC Farul Constanţa Comparatie
18.08.2019 Dunărea Călărași
1 - 3
  Petrolul Ploiești Comparatie
20.08.2019 Turris Oltul Turnu-Măgurele
3 - 1
  Rapid București Comparatie

Liga 2 Etapa 4
24.08.2019 Daco-Getica București
-
CSM Reșița Comparatie
24.08.2019 Concordia Chiajna
0 - 3
  Turris Oltul Turnu-Măgurele Comparatie
24.08.2019 AFK Csíkszereda
1 - 1
  Dunărea Călărași Comparatie
24.08.2019 Pandurii Târgu-Jiu
0 - 0
  Viitorul Târgu-Jiu Comparatie
24.08.2019 Ripensia Timișoara
2 - 1
  UTA Arad Comparatie
24.08.2019 Sportul Snagov
0 - 3
  Metaloglobus București Comparatie
24.08.2019 Rapid București
1 - 0
  ASU Poli Timişoara Comparatie
25.08.2019 Universitatea Cluj
0 - 2
  Gloria Buzău Comparatie
26.08.2019 SSC Farul Constanţa
0 - 0
  Petrolul Ploiești Comparatie
27.08.2019 CS Mioveni
2 - 0
  FC Argeș Pitești Comparatie

Liga 2 Etapa 5
31.08.2019 Dunărea Călărași
1 - 1
  Ripensia Timișoara Comparatie
31.08.2019 ASU Poli Timişoara
0 - 0
  Concordia Chiajna Comparatie
31.08.2019 Gloria Buzău
0 - 2
  CS Mioveni Comparatie
31.08.2019 UTA Arad
4 - 0
  Sportul Snagov Comparatie
31.08.2019 Metaloglobus București
2 - 0
  Universitatea Cluj Comparatie
01.09.2019 Viitorul Târgu-Jiu
-
Daco-Getica București Comparatie
01.09.2019 CSM Reșița
1 - 2
  Rapid București Comparatie
01.09.2019 Turris Oltul Turnu-Măgurele
2 - 0
  SSC Farul Constanţa Comparatie
02.09.2019 FC Argeș Pitești
2 - 1
  Pandurii Târgu-Jiu Comparatie
05.11.2019 Petrolul Ploiești
1 - 0
  AFK Csíkszereda Comparatie

Liga 2 Etapa 6
06.09.2019 CS Mioveni
2 - 2
  Metaloglobus București Comparatie
07.09.2019 Daco-Getica București
-
FC Argeș Pitești Comparatie
07.09.2019 Concordia Chiajna
2 - 1
  CSM Reșița Comparatie
07.09.2019 Pandurii Târgu-Jiu
0 - 0
  Gloria Buzău Comparatie
07.09.2019 Sportul Snagov
0 - 2
  Dunărea Călărași Comparatie
07.09.2019 Turris Oltul Turnu-Măgurele
2 - 0
  ASU Poli Timişoara Comparatie
07.09.2019 Rapid București
1 - 2
  Viitorul Târgu-Jiu Comparatie
07.09.2019 Ripensia Timișoara
0 - 1
  Petrolul Ploiești Comparatie
08.09.2019 SSC Farul Constanţa
2 - 0
  AFK Csíkszereda Comparatie
06.11.2019 Universitatea Cluj
1 - 1
  UTA Arad Comparatie

Liga 2 Etapa 7
14.09.2019 Gloria Buzău
-
Daco-Getica București Comparatie
14.09.2019 Metaloglobus București
0 - 1
  Pandurii Târgu-Jiu Comparatie
14.09.2019 CSM Reșița
1 - 1
  Turris Oltul Turnu-Măgurele Comparatie
14.09.2019 AFK Csíkszereda
2 - 2
  Ripensia Timișoara Comparatie
14.09.2019 Viitorul Târgu-Jiu
0 - 0
  Concordia Chiajna Comparatie
14.09.2019 Dunărea Călărași
0 - 3
Universitatea Cluj Comparatie
14.09.2019 ASU Poli Timişoara
0 - 0
  SSC Farul Constanţa Comparatie
15.09.2019 UTA Arad
1 - 1
  CS Mioveni Comparatie
15.09.2019 FC Argeș Pitești
0 - 2
  Rapid București Comparatie
16.09.2019 Petrolul Ploiești
1 - 1
  Sportul Snagov Comparatie

Liga 2 Etapa 8
20.09.2019 Universitatea Cluj
4 - 0
  Petrolul Ploiești Comparatie
21.09.2019 Daco-Getica București
-
Metaloglobus București Comparatie
21.09.2019 CS Mioveni
1 - 1
  Dunărea Călărași Comparatie
21.09.2019 Pandurii Târgu-Jiu
2 - 5
  UTA Arad Comparatie
21.09.2019 Sportul Snagov
0 - 1
  AFK Csíkszereda Comparatie
21.09.2019 Turris Oltul Turnu-Măgurele
2 - 0
  Viitorul Târgu-Jiu Comparatie
21.09.2019 Concordia Chiajna
1 - 1
  FC Argeș Pitești Comparatie
21.09.2019 ASU Poli Timişoara
0 - 0
  CSM Reșița Comparatie
22.09.2019 Rapid București
3 - 2
  Gloria Buzău Comparatie
23.09.2019 SSC Farul Constanţa
1 - 0
  Ripensia Timișoara Comparatie

Liga 2 Etapa 9
27.09.2019 AFK Csíkszereda
1 - 0
  Universitatea Cluj Comparatie
28.09.2019 UTA Arad
-
Daco-Getica București Comparatie
28.09.2019 Dunărea Călărași
4 - 0
  Pandurii Târgu-Jiu Comparatie
28.09.2019 CSM Reșița
2 - 1
  SSC Farul Constanţa Comparatie
28.09.2019 Gloria Buzău
2 - 1
  Concordia Chiajna Comparatie
28.09.2019 Viitorul Târgu-Jiu
1 - 4
  ASU Poli Timişoara Comparatie
28.09.2019 FC Argeș Pitești
3 - 2
  Turris Oltul Turnu-Măgurele Comparatie
29.09.2019 Ripensia Timișoara
3 - 1
  Sportul Snagov Comparatie
29.09.2019 Metaloglobus București
0 - 0
  Rapid București Comparatie
01.10.2019 Petrolul Ploiești
0 - 0
  CS Mioveni Comparatie

Liga 2 Etapa 10
05.10.2019 Daco-Getica București
-
Dunărea Călărași Comparatie
05.10.2019 Concordia Chiajna
1 - 1
  Metaloglobus București Comparatie
05.10.2019 CS Mioveni
3 - 0
  AFK Csíkszereda Comparatie
05.10.2019 SSC Farul Constanţa
1 - 0
  Sportul Snagov Comparatie
05.10.2019 CSM Reșița
1 - 7
  Viitorul Târgu-Jiu Comparatie
05.10.2019 Pandurii Târgu-Jiu
0 - 1
  Petrolul Ploiești Comparatie
05.10.2019 ASU Poli Timişoara
3 - 0
  FC Argeș Pitești Comparatie
06.10.2019 Universitatea Cluj
1 - 1
  Ripensia Timișoara Comparatie
08.10.2019 Turris Oltul Turnu-Măgurele
2 - 1
  Gloria Buzău Comparatie
20.11.2019 Rapid București
2 - 0
  UTA Arad Comparatie

Liga 2 Etapa 11
12.10.2019 UTA Arad
-
Concordia Chiajna Comparatie
12.10.2019 Ripensia Timișoara
0 - 5
  CS Mioveni Comparatie
12.10.2019 Viitorul Târgu-Jiu
2 - 1
  SSC Farul Constanţa Comparatie
12.10.2019 Metaloglobus București
1 - 0
  Turris Oltul Turnu-Măgurele Comparatie
13.10.2019 Petrolul Ploiești
-
Daco-Getica București Comparatie
13.10.2019 Sportul Snagov
1 - 1
  Universitatea Cluj Comparatie
13.10.2019 AFK Csíkszereda
2 - 2
  Pandurii Târgu-Jiu Comparatie
05.11.2019 Gloria Buzău
0 - 1
  ASU Poli Timişoara Comparatie
06.11.2019 FC Argeș Pitești
3 - 2
  CSM Reșița Comparatie
27.11.2019 Dunărea Călărași
0 - 0
  Rapid București Comparatie

Liga 2 Etapa 12
16.10.2019 Daco-Getica București
-
AFK Csíkszereda Comparatie
16.10.2019 Concordia Chiajna
1 - 0
  Dunărea Călărași Comparatie
16.10.2019 CS Mioveni
2 - 1
  Sportul Snagov Comparatie
16.10.2019 SSC Farul Constanţa
3 - 2
  Universitatea Cluj Comparatie
16.10.2019 CSM Reșița
2 - 1
  Gloria Buzău Comparatie
16.10.2019 Pandurii Târgu-Jiu
0 - 0
  Ripensia Timișoara Comparatie
16.10.2019 ASU Poli Timişoara
1 - 1
  Metaloglobus București Comparatie
16.10.2019 Viitorul Târgu-Jiu
2 - 1
  FC Argeș Pitești Comparatie
16.10.2019 Rapid București
1 - 0
  Petrolul Ploiești Comparatie
16.10.2019 Turris Oltul Turnu-Măgurele
1 - 1
  UTA Arad Comparatie

Liga 2 Etapa 13
19.10.2019 Dunărea Călărași
3 - 2
  Turris Oltul Turnu-Măgurele Comparatie
19.10.2019 Metaloglobus București
1 - 0
  CSM Reșița Comparatie
19.10.2019 Gloria Buzău
0 - 0
  Viitorul Târgu-Jiu Comparatie
19.10.2019 Sportul Snagov
3 - 2
  Pandurii Târgu-Jiu Comparatie
19.10.2019 Petrolul Ploiești
3 - 0
  Concordia Chiajna Comparatie
19.10.2019 AFK Csíkszereda
1 - 0
  Rapid București Comparatie
20.10.2019 Ripensia Timișoara
-
Daco-Getica București Comparatie
20.10.2019 UTA Arad
1 - 0
  ASU Poli Timişoara Comparatie
20.10.2019 Universitatea Cluj
2 - 2
  CS Mioveni Comparatie
21.10.2019 FC Argeș Pitești
2 - 2
  SSC Farul Constanţa Comparatie

Liga 2 Etapa 14
25.10.2019 Pandurii Târgu-Jiu
0 - 1
  Universitatea Cluj Comparatie
26.10.2019 Daco-Getica București
-
Sportul Snagov Comparatie
26.10.2019 Concordia Chiajna
1 - 0
  AFK Csíkszereda Comparatie
26.10.2019 SSC Farul Constanţa
2 - 0
  CS Mioveni Comparatie
26.10.2019 ASU Poli Timişoara
1 - 1
  Dunărea Călărași Comparatie
26.10.2019 Viitorul Târgu-Jiu
1 - 0
  Metaloglobus București Comparatie
26.10.2019 Rapid București
0 - 0
  Ripensia Timișoara Comparatie
27.10.2019 CSM Reșița
2 - 3
  UTA Arad Comparatie
28.10.2019 FC Argeș Pitești
3 - 1
  Gloria Buzău Comparatie
20.11.2019 Turris Oltul Turnu-Măgurele
1 - 1
  Petrolul Ploiești Comparatie

Liga 2 Etapa 15
01.11.2019 Universitatea Cluj
-
Daco-Getica București Comparatie
01.11.2019 AFK Csíkszereda
1 - 0
  Turris Oltul Turnu-Măgurele Comparatie
02.11.2019 CS Mioveni
4 - 0
  Pandurii Târgu-Jiu Comparatie
02.11.2019 Dunărea Călărași
2 - 1
  CSM Reșița Comparatie
02.11.2019 Metaloglobus București
0 - 0
  FC Argeș Pitești Comparatie
02.11.2019 Ripensia Timișoara
2 - 1
  Concordia Chiajna Comparatie
02.11.2019 Gloria Buzău
2 - 0
  SSC Farul Constanţa Comparatie
02.11.2019 Petrolul Ploiești
1 - 0
  ASU Poli Timişoara Comparatie
03.11.2019 Sportul Snagov
3 - 2
  Rapid București Comparatie
03.11.2019 UTA Arad
2 - 0
  Viitorul Târgu-Jiu Comparatie

Liga 2 Etapa 16
08.11.2019 Daco-Getica București
-
CS Mioveni Comparatie
08.11.2019 Turris Oltul Turnu-Măgurele
3 - 3
  Ripensia Timișoara Comparatie
09.11.2019 Concordia Chiajna
2 - 0
  Sportul Snagov Comparatie
09.11.2019 SSC Farul Constanţa
5 - 0
  Pandurii Târgu-Jiu Comparatie
09.11.2019 CSM Reșița
1 - 1
  Petrolul Ploiești Comparatie
09.11.2019 Gloria Buzău
1 - 2
  Metaloglobus București Comparatie
09.11.2019 Viitorul Târgu-Jiu
1 - 3
  Dunărea Călărași Comparatie
09.11.2019 ASU Poli Timişoara
1 - 0
  AFK Csíkszereda Comparatie
09.11.2019 FC Argeș Pitești
0 - 0
  UTA Arad Comparatie
10.11.2019 Rapid București
1 - 1
  Universitatea Cluj Comparatie

Liga 2 Etapa 17
12.11.2019 Pandurii Târgu-Jiu
-
Daco-Getica București Comparatie
12.11.2019 Petrolul Ploiești
3 - 1
  Viitorul Târgu-Jiu Comparatie
13.11.2019 Dunărea Călărași
1 - 2
  FC Argeș Pitești Comparatie
13.11.2019 Metaloglobus București
1 - 0
  SSC Farul Constanţa Comparatie
13.11.2019 AFK Csíkszereda
1 - 0
  CSM Reșița Comparatie
13.11.2019 Ripensia Timișoara
1 - 1
  ASU Poli Timişoara Comparatie
13.11.2019 Sportul Snagov
2 - 3
  Turris Oltul Turnu-Măgurele Comparatie
13.11.2019 UTA Arad
3 - 0
  Gloria Buzău Comparatie
13.11.2019 Universitatea Cluj
2 - 1
  Concordia Chiajna Comparatie
13.11.2019 CS Mioveni
1 - 5
  Rapid București Comparatie

Liga 2 Etapa 18
15.11.2019 SSC Farul Constanţa
-
Daco-Getica București Comparatie
16.11.2019 CSM Reșița
1 - 2
  Ripensia Timișoara Comparatie
16.11.2019 Viitorul Târgu-Jiu
1 - 1
  AFK Csíkszereda Comparatie
16.11.2019 Gloria Buzău
3 - 1
  Dunărea Călărași Comparatie
16.11.2019 Rapid București
4 - 0
  Pandurii Târgu-Jiu Comparatie
16.11.2019 ASU Poli Timişoara
2 - 0
  Sportul Snagov Comparatie
17.11.2019 Concordia Chiajna
1 - 1
  CS Mioveni Comparatie
17.11.2019 FC Argeș Pitești
1 - 1
  Petrolul Ploiești Comparatie
17.11.2019 Metaloglobus București
1 - 1
  UTA Arad Comparatie
17.11.2019 Turris Oltul Turnu-Măgurele
1 - 1
  Universitatea Cluj Comparatie

Liga 2 Etapa 19
23.11.2019 Daco-Getica București
-
Rapid București Comparatie
23.11.2019 Dunărea Călărași
3 - 1
  Metaloglobus București Comparatie
23.11.2019 AFK Csíkszereda
0 - 0
  FC Argeș Pitești Comparatie
23.11.2019 Ripensia Timișoara
0 - 0
  Viitorul Târgu-Jiu Comparatie
23.11.2019 Sportul Snagov
3 - 3
  CSM Reșița Comparatie
23.11.2019 Pandurii Târgu-Jiu
0 - 0
  Concordia Chiajna Comparatie
23.11.2019 Universitatea Cluj
0 - 0
  ASU Poli Timişoara Comparatie
24.11.2019 UTA Arad
1 - 0
  SSC Farul Constanţa Comparatie
25.11.2019 Petrolul Ploiești
0 - 1
  Gloria Buzău Comparatie
26.11.2019 CS Mioveni
5 - 2
  Turris Oltul Turnu-Măgurele Comparatie

Liga 2 Etapa 20
30.11.2019 Daco-Getica București
-
Concordia Chiajna Comparatie
30.11.2019 CS Mioveni
0 - 1
  ASU Poli Timişoara Comparatie
30.11.2019 AFK Csíkszereda
1 - 1
  Gloria Buzău Comparatie
30.11.2019 Ripensia Timișoara
1 - 2
  FC Argeș Pitești Comparatie
30.11.2019 Sportul Snagov
2 - 5
  Viitorul Târgu-Jiu Comparatie
30.11.2019 SSC Farul Constanţa
3 - 1
  Rapid București Comparatie
30.11.2019 Universitatea Cluj
1 - 1
  CSM Reșița Comparatie
30.11.2019 Pandurii Târgu-Jiu
0 - 1
  Turris Oltul Turnu-Măgurele Comparatie
01.12.2019 Dunărea Călărași
1 - 0
  UTA Arad Comparatie
02.12.2019 Petrolul Ploiești
0 - 0
  Metaloglobus București Comparatie

Liga 2 Etapa 21
06.12.2019 FC Argeș Pitești
3 - 0
  Sportul Snagov Comparatie
07.12.2019 Turris Oltul Turnu-Măgurele
-
Daco-Getica București Comparatie
07.12.2019 Metaloglobus București
3 - 0
  AFK Csíkszereda Comparatie
07.12.2019 Gloria Buzău
3 - 3
  Ripensia Timișoara Comparatie
07.12.2019 CSM Reșița
0 - 1
  CS Mioveni Comparatie
07.12.2019 Dunărea Călărași
1 - 1
  SSC Farul Constanţa Comparatie
07.12.2019 ASU Poli Timişoara
1 - 0
  Pandurii Târgu-Jiu Comparatie
07.12.2019 Concordia Chiajna
1 - 3
  Rapid București Comparatie
08.12.2019 UTA Arad
3 - 0
  Petrolul Ploiești Comparatie
08.12.2019 Viitorul Târgu-Jiu
1 - 1
  Universitatea Cluj Comparatie





Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017